Çavuşköy Geleneği Sürdürdü

Çavuşköy Mahallesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Samsa Çavuş’u anma ve Hıdrellez pilavı etkinliği bu yıl da devam ettirildi. Etkinlikte 3 bin kişilik pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 May 2016 / Paz 18:51 |
/ 1.396 Kez Okundu
| |

Çavuşköy Mahallesi Muhtarlığı ve mahalle sakinleri tarafından uzun yıllardan günümüze kadar taşınan Samsa Çavuş’u anma ve Hıdrellez pilavı geleneği, dün düzenlenen etkinlikle sürdürüldü.

Siyasi parti temsilcilerinin, STK temsilcilerinin, oda ve dernek başkanlarının, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği program renkli görüntülere sahne oldu.

GELENEK GELECEK KUŞAKLARA AKTARILACAK

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Çavuşköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akalın, “Uzun yıllardan beri gerçekleştirdiğimiz Samsa Çavuş’u anma ve Hıdrellez pilavımızı bu yıl da tüm ilçe halkımızın, köylerimizin katılımı ile kutluyoruz. Köy halkımız ve hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 500 kilogram prinç, 1 büyükbaş ve 20 küçükbaş hayvan kesimiyle yaptığımız yemekleri, tatlıları vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. 3 bin kişilik ikramımız olacak. Geleneğimizi yaşatıyoruz ve bizden sonra gelecek kuşaklara da aktarmak istiyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.