Çevre yolunda çekirdek kurutana ağır ceza

Tescilli İnegöl Alası çekirdeğini kurutma için belirlenen pazar alanlarının dışındaki yollarda kurutanlara ağır ceza uygulanacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
08 Ağu 2019 / Per 08:34 |
/ 3.187 Kez Okundu
| |
İnegöl İlçe Trafik Komisyonunca yapılan açıklama da Belediye ekiplerince gösterilen Ortaköy-Deydinler arasında yapılan yol ile şehir merkezindeki pazar alanları dışında kurutma yaparak yolları trafiğe kapatan çiftçilere cezai işlem uygulanacağı açıklandı.

Önceki yıllarda kurutma yapılacak yerlerin az olması nedeniyle İlçe Trafik Komisyonu Ahmet Türkel Çevre yolunun gidiş-dönüş olmak üzere birer şeridine çekirdek kurutma konusunda izin vermişti. Belediye tarafından Ortaköy ile Deydinler mahallesi arasında asfalt yol yapılmasının ardından çevre yolunda kurutma işlemi yasaklandı.

Yasak bu kurutma döneminde de uygulamaya alındı. Buna göre; Ortaköy-Deydinler arasında yapılan yol ile şehir merkezindeki pazar alanları dışında kurutma yapanlara Karayolları kanununun 2918 maddesi gereğince yolu trafiğe kapatanlara  2 bin TL ceza verilecek. Zabıta ekipleri Çevre yolunda denetimler yapacak.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.