CHP İlçe Başkanı Suçu basına attı

Kindar ve Dindar nesil istemiyoruz söylemi ile eleştiri oklarının hedefinde olan CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun suçu basın mensuplarına attı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
01 Şub 2020 / Cmt 14:28 | Son Güncelleme: 01 Şub 2020 / Cmt 14:36
/ 4.765 Kez Okundu
| |
CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun kindar ve dindar nesil istemiyoruz söylemi ile ilçe kamuoyunun tepkilerine neden olmuştu.

Yaptığı açıklamanın basın mensupları tarafından manipüle edildiğini ifade eden Kemal Torun “İlçemizde 30 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Cumhuriyet halk partisi İnegöl Gençlik Kolları Aday tanıtım toplantısında yapmış olduğum konuşma, manipüle edilip sözcükler üzerinde oynanarak algı yönetilmiştir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün belirttiği gibi fikri hür vicdanı hür bir gençlik istiyoruz dedim. Tam Bağımsız, düşünebilen, okuyan, araştıran, karar veren insan haklarına saygılı demokrat bir nesil istiyoruz dedim. “

CHP’YE KOMPLO KURULDU
CHP’ye komplo kurulduğunu ifade eden Kemal Torun “AKP Genel Başkanı tarafından topluma mal edilmiş olan “KİNDAR ve DİNDAR” tanımına uygun gençlik istemiyoruz dedim. Buradan Kindar sözcüğünü çıkarıp ‘’Dindar gençlik istemiyoruz’’ diye yazanlar veya söyleyenler kamuoyunu bilinçli olarak yanlış yönlendirip kin ve nefret tohumları ekmiştir. Kamuoyunda yanlış algılara sebep olmuştur. Asıl rahatsız oldukları Büyükşehirlerde kendilerine akan muslukların kesilmesidir. Cumhuriyet Halk Partisine bir komplodur. Bu komplo tutmayacaktır. “

CHP BÜTÜN İNANÇLARA SAYGILIDIR
“Cumhuriyet Halk Partisi bütün inançlara saygılı bir partidir. Halkımız hurafelerden uzak dursun diye , dinini doğru öğrensin diye Diyanet İşleri Başkanlığı ve İmam Hatip Liselerinin açılışını yapan bir partidir.”

ÇARPITILMA İDDİASINI FETÖ’YE BAĞLADI
“Anayasamızın 24. Maddesinde belirtildiği gibi din ve vicdan hürriyetine saygılı, demokrat bir partidir. Dindar ve kindar nesil yetiştiriyoruz diye yola çıkanlar, ülkemize 15 Temmuz FETÖ darbesini yaşatmıştır. BOP projesiyle Ortadoğu’da dökülen kanın emperyalist işgalci güçler kadar, dini inançları farklı gruplarında din adına birbirini öldürmesiyle sonuçlanmıştır. Bugün basın açıklamalarımızı çarpıtanlar bu anlayışın değirmenine su taşıyanlardır. Kasıtlı olarak basın açıklamamız çarpıtılmıştır, kamuoyunun bilgisine sunarım. Bizler, laik, demokrat, insan haklarına saygılı politikalarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”

CENAZESİ DOLAYISI İLE KATILAMADI

CHP İnegöl Gençlik Kolları Başkan Adayı Okan Göktaş’ın cenazesi dolayısı ile basın açıklamasına katılamadığını ifade etti.

İSTİFA YOK
Kemal Torun partisinden hiçbir istifanın olmadığını ifade etti.

İŞTE O ÇOK KONUŞULAN AÇIKLAMA


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.