CHP'den anma programı

CHP İnegöl Gençlik Kolları tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 50. yılında anma programı düzenledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 May 2022 / Cum 15:22 |
/ 484 Kez Okundu
| |
CHP İnegöl Gençlik Kolları Başkanı  Ertuğrul Kuzkun" Onları idam edenler tarihin karanlık sayfalarında yok olup gittiler. ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye’ diyen Denizler halkın yüreğinde yaşıyor. Biz dün de ‘bağımsız Türkiye’ diyorduk, bugün de ‘bağımsız Türkiye’ diyoruz, yarın da diyeceğiz” dedi. 

Denizler, Yusuflar, Hüseyinler bir inanışın, bağımsızlığın, özgürlüğün, uyanışın sembolüydüler. Onlar hiçbir eylemlerinde hiçbir canlıyı öldürmediler. Onlar kendilerini hep ezilen sınıfların mücadelesinde gördüler. Onlar emperyalizmin ve işbirlikçilerinin ülkemizden sökülüp atılacağına, Türkiye’nin bağımsız olacağına inandılar. Onlar sömürünün olmadığı, insanların eşit hak ve özgürce yaşayacakları bir toplum düzeninin var olacağına inandılar. Denizlerin, Yusufların, Hüseyinlerin ölümü göze almaları, idam sehpasında dahi kararlılıklarından vazgeçmemeleri, taşıdıkları bu inanç ve mücadelenin gücüdür.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.