Cinayet sanıklarına ceza yağdı

İnegöl’de tekel büfesi sahibi Beytullah Suna’nın (29) tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 2’si tutuklu 5 sanığın yargılandığı dava da karar çıktı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
30 Eyl 2020 / Çar 09:47 | Son Güncelleme: 30 Eyl 2020 / Çar 09:49
/ 22.050 Kez Okundu
| |
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 15 Ağustos 2016 günü yaşanan olay şöyle meydana geldi;Aralarında husumet bulunan tekel büfesi sahibi Beytullah Suna ile Murat Büyükkoyuncu ve arkadaşları tartışmaya başladı. Tartışma silahlı kavgaya dönüşünce Suna, 2 kurşun ile vurularak, yaşamını yitirdi. Olayın ardından Murat Büyükoyuncu ile Hamdi B., Semih B., H.Ş. ve R.O. gözaltına alındı. Büyükkoyuncu ve Hamdi B. tutuklanırken, 3 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Murat Büyükkoyuncu, "Beytullah, iş yerimize geldi. Biraz tartıştık. Aramızda daha önceden anlaşmazlık olduğu için üzerinde silah olacağını düşündüm. Tartışma büyüyünce Beytullah'ı dışarıya çıkardılar. Beytullah'ın elindeki silahı kurduğunu gördüm. Bana tabancayı doğrulttu ama tabanca ateş almadı. Beytullah, ikinci kez silahına mermi sürünce havaya 2 el ateş ettim. Beytullah'ın vurulduğunu gördüm ancak onu ben vurmadım" dedi. Diğer sanıklar da ateş etmediklerini, suçsuz olduklarını savundu. duruşma sonunda Hamdi B. de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Davanın dün görülen duruşmasına ise bir önceki celse cinayete iştirak ettiği gerekçesiyle tutuklanan Semih B. ve Murat Büyükoyuncu ile tutuksuz sanıklar katıldı. Sanıklar eski savunmalarını tekrarladı.
Mahkeme heyeti kararını verdi.
Murat B. Müebbet hapis cezası alırken, diğer sanık Semih B.'ye cinayete iştirakten 25 yıl hapis cezası verildi.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.