Cinayet yerinde keşif yapılacak

15 Ağustos 2016 tarihinde sabaha karşı işlenen cinayetin sanığı yeniden hakim karşısına çıkarıldı. İtirazlar üzerine Mahkeme heyeti, olay yerinde keşif kararı verdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Eki 2018 / Per 16:11 |
/ 23.828 Kez Okundu
| |
Tutuklu cinayet sanığı Murat K., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıkarıldı. 
İlk duruşmada tutuklu sanık Murat K., savunmasında, “Olay gecesi Beytullah, beraberinde Halil Ş., ile ikinci kez işyerimize geldiler. Geldiğinde Beytullah ile konuşurken, biraz tartıştık. Aramızda daha önceden anlaşmazlık olduğundan üzerinde silah olacağını düşündüm. O sırada tartışma ilerleyince Beytullah’ı dışarıya doğru çıkarttılar. Beytullah, elindeki silahı kurduğunu gördüm. Bana tabancayı doğrultu ama tabanca ateş almadı. Benim elimde ve yeğenimin elinde silah vardı. Yeğenim beni ve kendisini korumak için ateş etti. Beytullah’ın vurulduğunu gördüm. Beytullah o sırada yeniden silahına mermi sürme hareketi yapınca, ben havaya doğru iki el ateş ettim. Yeğenimin çocuğu olduğundan olayı ağabeyim Hamdi’nin olayı üstlenmesini istedim.” demişti. Sanık son mahkemede de cinayeti işlemediğini, suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

KEŞİF KARARI ALINDI
Mahkeme heyeti sanıkların avukatlarınca yapılan itirazlar sonucunda mahkeme heyeti, cinayet için keşif kararı aldı. 27 Aralık 2018 tarihinde cinayetin işlendiği işyerinde keşif yapılacak.

OLAYIN AYRINTILARI
Cunayet, 15 Ağustos 2016 tarihinde saat 05.00 sıralarında İnegöl-Alanyurt yolu üzerinde bulunan bir restoran önünde meydana geldi.
Beytullah Suna, restoran önünde kimliği henüz belirlenmeyen kişilerle tartıştı. Çıkan tartışma kavgaya dönüşünce, şahıslardan biri silahıyla ateş etmeye başladı. Silahı gören Suna, kaçmaya çalışırken arkasından vücuduna isabet eden 2 kurşun yarasıyla yaklaşık 50 metre koştuktan sonra yere yığıldı. Suna, hayatını kaybetmişti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.