Deprem sonrası toplanan paralar amacına uygun kullanılmadı

CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, Elazığ’da yaşanan depremin ardından açıklama yaptı. Torun yaptığı açıklamada deprem sonrası toplanan paralar amacına uygun kullanılmadı dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
25 Oca 2020 / Cmt 20:51 |
/ 2.616 Kez Okundu
| |
Dün akşam Elazığ’da meydana gelen depremde 22 kişi hayatını kaybederken açıklanan rakamlara göre ise 1030 kişi ise yaralandı.
CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun yaptığı açıklamada deprem ile alakalı yazılı açıklamada “Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen deprem neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Dualarımız, can kaybının daha fazla artmaması içindir.”
“Deprem, doğal afettir ve kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak can ve mal kaybını en asgariye indirmek için tedbir almak biz insanoğlunun ve ülkeyi yönetenlerin asli görevidir. Bunu yapa bilmek mümkün mü? Elbette mümkün.  Deprem konusunda elinden geleni bugüne kadar yapması gereken yetkililer, parti farkı gözetmeksizin ülkeyi yönetenlerdir.  Ben ‘’memleketime yapmam gereken hizmet için yeteri kadar çaba gösterdim mi? ‘’ diye vicdanlarını sorgulamalıdırlar.  “
Yıllardır konuşuyoruz ve hala konuşmaya devam ediyoruz. Ancak yaşanan depremler sonucunda can kaybının olması ve toplanma alanlarının yetersiz oluşu deprem konusunda bir adım öteye geçilmediği gerçeğini gösteriyor.

Her deprem sonrası toplanan paraların amaca uygun kullanılmadığı da bir gerçektir. Sorumluluğunu yerine getirmeyenleri kınıyoruz.
Bu yaşanan deprem sonrasın da Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz olarak her türlü yardımı yaptığımızı ve yapacağımızı tüm vatandaşlarımızın bilmesini istiyoruz.

Ayrıca İnegöl’ün de bir deprem bölgesi olduğu gerçeğini de unutmamak adına Bu konuda yeterince önlem alınıp alınmadığını sorgulamak da bizlerin görevidir. Ve İnegöl halkının beklentileridir.Bölgemizin deprem bölgesi olduğunu bilmek ve ona göre uygun yapılaşmayı sağlamak , depremde yaşanacak hasarı hafif şekilde atlatmak da uygulanması gereken bir önlemdir.
Tekrar depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Üzerimize düşen ne olursa göreve hazır olduğumuzu belirtiriz.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.