Dernek başkanından, Adrese teslim sipariş

İnegöl de faaliyet gösteren bazı fotoğrafçılar, muhtarları fotoğraf için bir işletmeye yönlendiren Muhtarlar Derneği Başkanına tepki gösterdiler. Muhtarlara toplu mesaj göndererek, muhtarlık kimlik fotoğrafları bir fotoğrafçıdan çektirmelerini isteyen dernek başkanına tepki gösterdiler.

#İnegöl | Haber Merkezi
Eklenme: 17 Mayıs 2019 / Cuma 15:27:32
A A / 9722 Kez Okundu
| |
Fotoğrafçılar adına açıklama yapan Fotoğrafçı Meltem Işık, ‘‘Muhtarlara verilecek kimlik kartının fotoğrafı konusunda etik olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Muhtarlar Derneği Başkanı ismiyle gönderilen toplu mesajda muhtarlar Özel çözünürlük denilerek bir işletmeye yönlendirilmekte.Özel çözünürlük diye bir şey yoktur.Teslimat çözünürlüğü vardır. Tüm meslektaşlarımızın yapabildiği bir durumdur. Bir tek kişinin bildiği, sadece onun yapabildiği bir iş değildir. Devlet nezdinde verilmesi gereken bir ölçü varsa bu zaten tüm meslektaşlara duyurulur. Kişilere de bilgi verilir. Kişiler bu bilgiyle fotoğrafçıya gittiğinde bunu yapamayacak meslektaşımız yoktur ’’ dedi

İnegöl Bakkallar ve Benzerleri Odası Başkanı Hakan İnkaya ise, ‘‘Esnafımızın sorunları, problemleri bizim sorunumuz ve problemimizdir.Bir dernek başkanının derneğin ismini kullanarak böyle bir çalışma yapmasını doğru bulmuyoruz. Konunun takipçisi olacağız’’dedi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.