Dev akaryakıt şirketi kapatma kararı aldı!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Dev akaryakıt şirketi kapatma kararı aldı!
#İnegöl | Haber Merkezi
19 Mar 2024 / Sal 15:20
2 dk okuma / 4.807 Kez Okundu
| |

Türkiye'de 1150 istasyonu yer alan dev akaryakıt şirketinden kapatma kararı aldı. 500 istasyonu tek tek kapanıyor. Herkesin akaryakıt almak için uğradığı dev şirket herkesi şaşkına çevirdi.

Hem Türkiye'de hem de dünyada elektrikli araçlara olan talep artışı birçok şirkette de değişikliğe neden oluyor. Karar'ın haberine göre; enerji şirketi Shell, önümüzdeki 2 yıl içerisinde 500 perakende satış noktasının kapatılacağını duyurdu. Shell Plc, bu adımın, elektrikli araç cihazlarına olan talebi karşılamak amacıyla atıldığını belirterek son enerji geçiş stratejisi olarak duyurdu.

500 TESİS SATILIYOR

Müşterilerin ihtiyaçlarındaki değişimi göz önüne alan Shell, uyum sağlamak amacıyla perakende ağının genişletilmiş şarj ve kolaylık hizmetleriyle güçlendirileceğini söyledi. 2024 ve 2025 yıllarında her yıl yaklaşık 500 tesis satma planı olduklarını duyuran Shell toplamda 1000 şubesini kapatacak.

Londra merkezli şirket, elektrikli araçların şarj ihtiyacını karşılanması amacıyla kamuya açık şarj cihazlarını arttırmaya odaklanacaklarını duyurdu. Bu sayının mevcut 54.000'den 10 yıl içerisinde 200 bine çıkartmayı amaçlayan şirket Çin ve Avrupa'da talebin hızla arttığını belirterek bu bölgelerde şarj istasyonlarının yaygınlaştırılacağını açıkladı.

SIFIR EMİSYON TAAHHÜDÜ VERDİ

Elektrikli araçlar ile birlikte hizmette genişlemeye giden Shell, %12 veya daha fazla bir getiri oranı bekliyor. Perakende satış noktalarının satılması hakkında henüz net Bir açıklamada bulunmayan Shell, üretim ve yenilenebilir enerji bölümü başkanı Huibert Vigeveno, yılda 500 satış noktasının Satışa çıkarılmasının %4'lük bir kısma denk geldiğini söyledi.

Geçiş stratejisinde güncellemeye giden Shell, önümüzdeki 10 yıl içerisinde karbon emisyon hedefini düşürerek 2050 yılı için net sıfır emisyon taahhüdü verdi. Bunun yanı sıra 2030 yılına kadar petrol kullanımından kaynaklanan müşteri emisyonlarında da %15 ve %20 oranında düşüş beklediklerini duyurdu.

TÜRKİYE'DE BİNDEN FAZLA ŞUBESİ BULUNUYOR

Türkiye'de 1150 şubesi bulunan Shell yeni kararı ile birlikte değişime gidiyor. Şer ürünlerinin bir çoğunu ulaşım sektöründe kullanırken satılan ürünlerin %20'si

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.