Dikkate alınmayan öneri İnegöl’de 7 yıl sonra uygulandı

Yüksek İnşaat Mühendisi Ahmet Altıntaş’ın 7 sene önce verdiği beton yol önerisi, 7 sene boyunca dikkate alınmazken, beton yol uygulaması bu sene İnegöl’de yaygınlaşmaya başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Kas 2019 / Çar 11:41 |
/ 4.750 Kez Okundu
| |
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) eski İnegöl Şubesi İnşaat Sektör Kurul Üyesi Yüksek İnşaat Mühendisi Ahmet Altıntaş, 7 sene önce yaptığı basın açıklamasında; Çok uzun yıllardır Türkiye’de yolların asfaltla kaplanmasına bir anlam veremediğini söyledi. Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e hem pahalı hem de ömrü az olan asfalt yollarla ilgili bir çalışma yapmasını öneren Altıntaş, bugün birçok Avrupa ülkesinde beton yolların daha çok tercih edildiğini, bunun nedeninin ise uzun ömürlü ve ekonomik olduğunu ifade etmişti.

7 sene önce yaptığı değerlendirmede Türkiye’de yerel idarelerin sadece çok küçük bir kısmının bu anlamda çalışma yaptığını belirten Altıntaş asfaltın ana girdisinin petrol olduğu için, asfalt fiyatının petrol fiyatı ile direk ilişkilidir dedi.

Altıntaş açıklamalarına şu ifadelere de yer vermişti; Diğer taraftan beton, ithal girdiye dayanmıyor. Hammaddesi yurt içinde üretiliyor. Beton yolun en önemli avantajı da uzun ömürlü olması. Beton yolu bir kez yaptıktan sonra 20-30 yıl geriye dönüp tamir yapmanız gerekmiyor. Bunun örnekleri var. Bu tür bir çalışma ülke ekonomisine de ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.

BÖLGEDE İLK İNEGÖL BELEDİYESİ UYGULADI
İnegöl Belediyesi, daha az maliyetli ve daha kullanışlı olan beton yol yapımıyla ilgili Bursa bölgesinde ilk uygulamayı yapan belediye olmuştu.

İNEGÖL’DE YAYGINLAŞIYOR
İnegöl Belediyesi'nin ilk defa Mesudiye-Alanyurt arasındaki bağlantı yolunda uyguladığı beton yol, Süleymaniye Mahallesinde organize sanayi bölgesinde de uygulanmaya başladı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.