Doğu Türkistan’a sessiz kaldılar

Çin’in Uygur Türkleri’ne yönelik zulmü devam ederken, İnegöl’deki seçim döneminde sahneye çıkan STK’lar sessizliğini sürdürüyor. Zulme kayıtsız kalkmayan Kafkas Dernekleri bu akşam Doğu Türkistan için Kur’an ve dua programı tertipliyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
12 Ara 2019 / Per 13:24 |
/ 2.558 Kez Okundu
| |
İnegöl’de her seçim döneminde ortaya çıkan ve adları seçim STK’ları olarak anılan Sivil Toplum Kuruluşları Çin’in Uygur Türkleri’ne yönelik zulmüne karşı sessizliklerini korumaya devam ediyorlar.

Şuana kadar sadece Gazze için yürüyüş tertip eden ve seçim dönemlerinde destek açıklaması için bir araya gelen STK’ların Uygur Türkleri ile ilgili ne zaman buluşacakları kamuoyu tarafından merak ediliyor.

İnegöl manevi açıdan değeri yüksek tarihi İshakpaşa Camisi ve Türbesi etrafında dönemin belediye başkanı Recep Altepe tarafından yapılan anlamsız tahribata da ses çıkarmayan STK’lar o dönemde de büyük tepki toplamıştı.

Öte yandan Kafkas Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kafkas Folklor Derneği ve Kafkas Spor Kulübü bu akşam yatsı namazına mütekaip Doğu Türkistan’da zulüm gören Müslüman Türkler için Kur’an ve dua programı düzenleyecek.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.