Durmuş Aydın tekrar aktif göreve döndü

Alinur Aktaş döneminde Yenice koordinatörlüğü görevine verilen Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, aktif göreve döndü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Nis 2019 / Çar 15:20 |
/ 5.164 Kez Okundu
| |
Büyükşehir Yasası öncesi Yenice’de memur kadrosunda Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Durmuş Aydın’ın 2014 seçimlerinin ardından İnegöl Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak göreve başlaması gerekiyordu. Yaklaşık 10 ay Başkan Yardımcısı maaşı alan Durmuş Aydın, İlçe Tarım Müdürlüğü’ne araştırmacı olarak atanmıştı.

DAVAYI KAZANMIŞTI

İçişleri Bakanlığı’na bağlı İnegöl Belediyesi’nin memuru olan Aydın, Tarım Bakanlığı’na bağlı bir müdürlüğe geçtiğinden dolayı, atamanın iptali için yürütmeyi durdurma amaçlı dava açmıştı. Durmuş Aydın’ın idare mahkemesinde açtığı dava 15 yılında karara bağlanmıştı. Mahkeme kararıyla Aydın İnegöl belediyesi başkan yardımcılığı görevine atandı.

AKTİF GÖREVE DÖNDÜ

Alinur Aktaş döneminde Yenice koordinatörlüğü görevine verilen Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, aktif göreve döndü.

SORUMLULUK ALANI BELLİ OLDU

Belediye Başkanı Alper Taban, Durmuş Aydın'ın Mezarlıklar Müdürlüğü, Veteriner Müdürlüğü ve Huzurevi Müdürlüğü'nden sorumlu olacağını kaydetti. Aydın, ayrıca Alanyurt bölgesinin koordinatörlüğünü de yürütecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.