Eda bebek için kermes düzenliyorlar

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Eda bebek için kermes düzenliyorlar
#İnegöl | Haber Merkezi
21 Oca 2021 / Per 15:13
/ 1.289 Kez Okundu
| |

SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için 3 ay önce başlatılan yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şu ana kadar yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandığını duyurdu. Eda için Perşembe ve Cuma günleri kurulan pazarlarda kermes düzenleniyor.

İnegöl'de yaşayan Hatice Öz'ün 3 yıl önce dünyaya getirdiği kızı Eda'nın doğumundan sonra fiziksel hareketlerinde hızlı bir yavaşlama görüldü. Minik Eda, ayaklarını hareket ettiremeyen ve emekleyemeyen Eda, ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Minik Eda'ya, ‘gevşek bebek sendromu’ olarak bilinen ‘spinal musküler atrofi (SMA) tip 1’ hastalığı teşhisi konuldu. Aile yaptıkları araştırmada, Eda'nın, Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı sağlayan tedaviyle iyileşebileceğini öğrendi. Öz ailesi, 2 milyon 132 bin dolarlık (yaklaşık 18 milyon lira) tedavi masrafları için 3 ay önce kampanya başlatıldı.

Şuana kadar kampanyada yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandı. Paranın toplanması için çevrede gönülle olan kadınlar bir araya gelerek İnegöl Merkez Pazaryerinde kermes düzenlediler. Geçen hafta başlayan ve devam eden kermeste bulunan çeşitli ürünler, Pazar yerine gelen kadınlar tarafından satın alındı. Kermesin her Perşembe ve Cuma günü aynı yerde gerçekleştirileceği öğrenildi.

 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.