Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde 2 İnegöl firmasına ödül

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45. kez düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. İş dünyasının gurur gecesinde İnegöl’den 2 firmaya ödül verildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Ara 2018 / Per 12:02 |
/ 15.757 Kez Okundu
| |
BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni öncesinde yılın son meclis toplantısı düzenlendi. BTSO bütçesinin de görüşüldüğü toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Bu meclis çatısı altında gönüllülük esasıyla gerçekleştirdiğimiz hizmetler doğrultusunda Bursa’mıza ve ülkemize değer katan çok önemli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz örnek birlik ve beraberliğin devam etmesini diliyorum. Bütçemize vermiş olduğunuz desteklerden ötürü hepinize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin istikbali ve milletimizin refahı için güçlü bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.
 
BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde konuşan Başkan Burkay, “‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla 6 yıl önce kurallara uyan değil kural koyan bir Bursa hedefiyle yola çıktık.  Kentin ortak aklı ile Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini bütünleştirdiğimiz bu süreçte 40’ı aşkın makro projeyi hayata geçirdik.” dedi.

“İŞ DÜNYAMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Bursa’nın yakaladığı örnek başarıların altında iş dünyası temsilcilerinin azmi ve heyecanının yattığını ifade eden Burkay, “‘İnadına üretim, inadına ihracat’ anlayışıyla zorlukları cesaretle atlatan iş insanlarımız her türlü övgüye ve takdire layıktır. İlham verici başarı hikayeleri yazan tüm firmalarımızı ve iş dünyası temsilcilerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum. Bizler, dün olduğu gibi bugün de yarın da kentimizi ve milletimizi daha müreffeh hale getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BURSA ÇOK HIZLI BÜYÜYEN VE GELİŞEN BİR ŞEHİR”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. BTSO’nun sektörlere yönelik hayata geçirdiği projelerle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağladığını kaydeden Ersoy, “BTSO yönetim kurulumuz, Ankara’da gerçekleştirdiğimiz buluşmada Bursa ekonomisi ve turizmine yönelik önemli projelerini aktardı. Sayın Başkanımızın daveti üzerine Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde sizlerle bir araya geldik. Bursa, çok hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir. Bursa tarihi, doğası ve termal kaynaklarıyla turizm noktasında Türkiye’nin yüksek potansiyel taşıyan sayılı şehirleri arasında.” diye konuştu.

 “ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPAN HER ZAMAN KAZANACAK”

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursalı iş insanlarının azmi ve cesaretleriyle ekonomide katma değer ve istihdam oluşturduklarını belirterek, “Bursa iş dünyasının değerli temcilerinin ülke ekonomisine sağladığı katkıların artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.
 
 
BURSA ÇOK YÖNLÜ BİR ŞEHİR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın özellikli ve çok yönlü bir şehir olduğunu belirterek, kentin ekonomi alanındaki başarılarının arkasında müteşebbislerin büyük payı olduğunu vurguladı.

5 AYRI KATEGORİ 59 ÖDÜL

Törende ‘Gelir Vergisi’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘İhracat’, ‘Vergi Özel Ödülleri’ ve ‘Sektör Liderleri’ kategorilerinde 59 ödül sahiplerini buldu. Bursa iş dünyasının gurur gecesinde ödüller BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur’un yanı sıra Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın tarafından takdim edildi.

İNEGÖL’DEN 2 FİRMA ÖDÜL ALDI

Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni programında İnegöl’den Serra Sünger ve Mobipa Mobilya ödüllerini aldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.