En ağır cezalar verilsin

İnegöl’ün gündemine kara leke olarak toplu tecavüz olayına ilk tepki Cumhuriyet Halk Partisi’nden geldi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Tem, 2018 / Sal 17:02 |
/ 23.544 Kez Okundu
| |
Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Necmi Demir “İnegöl’e Kara bir Leke olarak geçecek olan G.U. isimli zihinsel engelli kıza bir grup kendini bilmez sapık ruhluların tecavüz olayı öyle geçiştirilecek bir olay değildir. Bu durum ülke genelinde yaşanan olaylar zincirine bir yenisinin eklenmesidir. Son dönemde Türkiye'nin dört bir yanından gelen cinsel istismar haberleri sonucunda ‘İstismar toplumsal hayatın her alanına’ sirayet etmiş durumda olduğunu gösteriyor.”

 “Artarak yaşanan vakalar karşısında kanımızın donduğu, bunun insanlıkla yakından uzaktan ilişkisi yok dediğimiz korkunçluktadır. İstismar konusunda kesinlikle ceza indirimine karşı olduğumuzu belirterek bu tür olayların, Ülkemizde, bir ahlak kayması yaşanmakta ve bunun önüne bir an önce geçilmesi gerektiğinin göstergesidir. Başta eğitim sisteminin değişmesi ve caydırıcı yasaların, en ağır cezaların getirilmesi gerekiyor. Bu yasalarla ilgili olumlu adımlar atılmaktadır. Fakat henüz kesinleşmiş bir ceza maddesi yoktur.”

ATILACAK ADIMLARA ONAY VERECEĞİZ

Atılacak adımlara desteklerini vereceklerini ifade eden Demir “Bu konuda atılacak her adıma, çıkarılacak her türlü yasaya bizim onay vereceğimizi belirtiyorum. Çocuklara – kadına – hayvana yönelik taciz ve tecavüz olaylarını hiçbir şekilde kabul edilebilecek yanı yoktur. Bu tür olayların, toplum vicdanında derin yaralar açacağını ve şiddetle tepki gösterilmesi gerektiğinin CHP İlçe Başkanlığı olarak hem çocuk istismarına hem de kadına karşı şiddete hayır diyerek elimizden gelen çabayı göstereceğimizi bir kez daha vurguluyoruz. “

EN AĞIR CEZALAR VERİLSİN
“İnegöl’de yaşanan bu vahim olayın bir daha tekrarlanmaması ve suçlulara mahkemeler tarafından iyi hal indirimi yapılmadan en ağır cezaların verilmesini talep ediyoruz.  Bu olayı yaşayan engelli kızımızın da sesi olmalıyız.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.