Erkan Dönmez’den ’çöp’ açıklaması

CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Erkan Dönmez, İnegöl’ün gündemini uzun süre meşgul eden çöple alakalı büyükşehir meclisinde alınan kararı açıklayarak, duruma tepki gösterdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
26 Eki 2020 / Pzt 18:44 |
/ 1.625 Kez Okundu
| |
Yazılı açıklama yapan Dönmez, “Bursa Büyükşehir Belediye Meclisindeki 21. ve 22. maddeler İnegöl’ümüzün gündemini uzun zamandır rahatsız eden Yeniyörük mahallemizdeki Katı Atık Depolama yani çöp toplama merkezinin büyütülmesi adına 1/1000 ve 5000’lik planların onaması meclisimizden oy çokluğuyla yani benim ret oyu kullanmamla karara bağlandı. Bununla birlikte İnegöl, İznik ve Yenişehir ilçelerimizin getirildiği Çöp Toplama Merkezine artık Kestel, Gürsu ve Yıldırım ilçelerinin de çöpleri İnegöl’ümüzdeki bu alana getirilecek.”

 

“Dolayısıyla İnegöl’e gelecek çöp oranı şuan kinin 3 katına çıkarılmış olacak. Bu konuyla ilgili aldığım söz neticesinde İnegöl halkımızın çekincelerini dile getirdim. Daha ÇED raporunun bile hazırlanmadığı, koku modellemesinin yapılmadığı, süzüntü suları için arıtma tesisinin yapılıp yapılmayacağı, trafik sorunu yaratıp yaratmayacağı ve çevreye verecek zarar hesaplanmadan kararın geçirilmiş olması İNEGÖL adına manidar olmuştur” dedi.

Reklam
İnegöl’de yüzlerce firmadan binlerce ürün arasından istediğiniz ürünü ister evinize ister iş yerinize sipariş verebilirsiniz İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.