Ertuğrulgazi Derneği’nde Toptaş Dönemi

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Olağan Genel Kongresinde tek liste ile yapılan kongrede başkanlığa Faruk Toptaş getirildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Eki 2018 / Cum 18:19 |
/ 10.323 Kez Okundu
| |
Saygı duruşu ile İstiklal Marşı’yla başlayan ve yoğun katılımın olduğu gözlenen kongrede Divan Başkanlığına Burhanettin Özdemir ve üyeliklerine Orhan Erdoğan ve Ali Rıza Girgin’in seçilmesinin ardından, derneğin yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak, ibra edildi.

Teşekkür konuşması yapan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Erim, “Ertuğrul Gazi Derneği geçmişimiz ve geleceğimiz arasında bir köprü.Ertuğrul Gazi Derneği’nde başkan olmak gerçekten büyük bir onur.Ben bundan önce görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Yeni seçilecek yönetime başarılar diliyor, tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
Konuşmaların ardından açık oylama ile yapılan seçim sonucunda, üyelerin oybirliği ile İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanlığı görevine Faruk Toptaş getirildi. 

Yönetim kurulu üyeliklerine ise Mehmet Dere, Cihan Demirtaş, Yücel Erim, Nadim Sancar, Neşe Turhal, Suat Muyan, Erhan Ulu, Umut Şencan, Hasan Alemdar, Adem Turan, Halit Yeşil, Ahmet Bozan, İlknur Erkut seçilirken, denetleme kuruluna Emin Özdemir, Uğur Bayram, Mehmet Erim, İsmail Çimen, Nevzat AltInay ve Ümit Gül getirildi.

Seçimin ardından konuşan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinin yeni Başkanı Faruk Toptaş; “Şahsıma,yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı derneğimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum.Görevi devraldığımız bizden önceki başka ve yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ederim.Hepinizin bildiği gibi İnegöl 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus savaşından sonra Balkanlardan Kafkaslardan çok büyük göçlere kucak açmıştır. 70’li yıllardan sonra da Anadolu’nun pek çok şehrinden göçler almıştır.İnegöl’ün bu çok aktif ve enerjik yapısının temelinde bu göçler yatmaktadır.Kurulduğu günden beri Ertuğrulgazi Derneği İnegöl’ün temel derneği olmuştur.Bundan sonrada İnegöl’de bulunan Kültür ve hemşeri dernekleriyle ilişkilerimizi daha da artırmak istiyoruz. Ertuğrugazi derneğine gönül verenlerin sesi olacağız. ” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.