Ev bulamayan kiracısının elektriğini ve suyunu kesti

Kemalpaşa Mahallesi’nde ev bulamayan bir kiracının, ev sahibi evin elektriğini ve suyunu kesti. Aile bu soğuk havada dışarda kalmamak için ev arıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
25 Oca 2022 / Sal 20:18 |
/ 12.395 Kez Okundu
| |
İHH ekipleri yardım ihtiyaçlarını karşılamak için Kemalpaşa Mahallesi’nde kalan ve bir kadın 6 yetim çocuklu ailenin evini ziyaret etti.

Eve gittiklerin evde elektriğin ve suyun olmadığını fark eden ekipler Menel Hişva’ya nedenini sordular. Menel Hişva ev sahibinin kendilerini evden çıkartmak istediğini kendilerinin de 2 aydır ev aradığını bu yüzden evden çıkamadıklarını söyledi. Evden çıkamadıkları için ev sahibinin elektrik ve suyu kestiğini belirten Hişva su ihtiyaçlarını komşularından sağladıklarını ama elektrik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirtti.

Kış günü ev bulmanın zor olduğunu belirten çaresiz kadın 6 çocuğum ile birlikte ortada kaldım. Biz sadece kiralık ev arıyoruz başka bir ihtiyacımız yok çok şükür dedi.

Evin erzak ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten İHH ekipleri, bu ailenin ev ihtiyacı var bu konuda yardımcı olacak insanların, İHH İnegöl Derneği ile irtibata geçmesini istedi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.