Evde karantinada olması gereken kişiyi polisler sokakta yakaladı

Kaymakam Şükrü Görücü yaptığı açıklamada Bursa’da vaka sayısında artış var bunun en büyük sebebi hasta olan kişiler temaslı oldukları kişilerin isimlerini gizlemesi olduğunu ve karantinada olan kişilerin dışarı ifade etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
17 Eki 2020 / Cmt 19:32 |
/ 10.603 Kez Okundu
| |
İnegöl’de koronavirüs mücadele kapsamında kaymakam Şükrü Görücü gece-gündüz demeden denetimlerini devam ettirmekte.
Şerhin farklı noktalarında habersiz denetimler yapan Şükrü Görücü vakaların artışısın en büyük sebebinin pozitif olan kişilerin temas ettiği kişileri söylememesinden kaynaklandığını ifade etti.

Kaymakam Görücü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Bursa genelinde vaka sayılarında artışlar yaşanıyor. Bunun en büyük sebebi ise karantinada olan insanlarımız, kimlerle temas ettiklerini söylememesinden kaynaklanıyor. Bu durumdan haberimiz var. Bu hastalıktan kurtulmak için birlikte mücadele etmeliyiz. Karantinada olanların bu kuralları ihlal ettiğini de görüyoruz. Ekiplerimiz 24 saat gelen ihbarın yanı sıra denetimlerini sürdürüyor. “

“Evde olması gereken bir kişiyi biraz önce arkadaşlarımız yakaladı. Bu kişi sokakta rahatlıkla gezebiliyor. Bunları önlemek için gece gündüz sizlerle birlikte bunları takip edeceğiz. Çünkü bu savaşı kazanmak durumundayız.”

“Maske mesafe hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi diğer kurallara da dikkat etmek zorundayız.”

Reklam
İnegöl’de yüzlerce firmadan binlerce ürün arasından istediğiniz ürünü ister evinize ister iş yerinize sipariş verebilirsiniz İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.