Fahrettin Koca istifa sayısını açıkladı

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin katıldığı canlı yayında hekim istifalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yönelttikleri soru önergesine verdiği yanıtla 35 ayda 13 bin 557 hekimin istifa ettiği bilgisini verdiğini aktaran Şahin, bu yanıtın da ayda 400 hekimin istifa ettiği anlamına geldiğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
27 Ara 2022 / Sal 17:37 |
/ 1.757 Kez Okundu
| |
Katıldığı televizyon programında sağlık sistemi ve hekimlerin istifasına dair çarpıcı bilgiler veren CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, 13 bin 557 hekimin kamudan istifa ettiğini söyledi.

BAKAN KOCA'DAN CHP'NİN SORU ÖNERGESİNE YANIT

Sayıyı CHP'nin soru önergesine yanıt veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan aldığını belirten Şahin, "Günlük 400 hekim istifa ediyor" dedi.

"HER AY 220 HEKİMİ YURTDIŞINA KAYBEDİYORUZ"

Şahin'in yayında kullandığı ifadelerin tamamı şöyle; "1 Ocak 2020'den itibaren kaç hekim istifa etti diye sorduk. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 35 aylık süreçte 13 bin 557 hekim istifa etmiş. 35 aya böldüğümüzde her ayda 400 hekimin istifa ettiği ortaya çıkıyor. Bu hekimlerimizin kaçının yurt dışına gittiğini de yapılan araştırmalardan görebiliriz. 11 ayda 2 bin 417 hekim yurtdışına gitmek için başvuru yaptı. Her ay 220 hekimi yurtdışına kaybediyoruz."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.