‘Fetö’nün Asıl Projesi Erdoğan’sız AK Parti’

Sultan Abdülhamithan Eğitim Ve Kültür Derneği’nin sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayın programına katılan Gazeteci Nedim Şener, FETÖ yapılanması ve hain planlarına ilişkin açıklamasında “FETÖ’nün 2009’dan beri asıl projesi Erdoğan’sız bir AK Parti” dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
23 May 2020 / Cmt 13:08 |
/ 3.669 Kez Okundu
| |
Sultan Abdülhamithan Eğitim Ve Kültür Derneği’nin covid-19 salgını sürecinde toplu organizasyonların yasaklanması nedeniyle başlattığı sosyal medya canlı yayın programlarının bu haftaki konuğu Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener oldu. Uzun yıllar FETÖ üzerine araştırmalar yapan ve hain terör örgütünün kumpaslarını açık yüreklilikle duyuran Şener, İnstagram canlı yayınında Sultan Abdülhamithan Eğitim Ve Kültür Derneği Başkanı Turgay Yazıcı’nın sorularını yanıtladı. Yayını anlık 400 izleyici takip etti.
 
2000’LERİN BAŞINDA FETÖ DEVLET İÇERİSİNDE KADROLAŞMAYI TAMAMLAMIŞ
Gündeme ve FETÖ’nün geçmişine ilişkin konuşulan “Türkiye’deki Faili Meçhul Cinayetler ve FETÖ Bağlantıları” konulu sohbette, Gazeteci Nedim Şener FETÖ’yü anlatırken 1960’lara kadar gitmek gerektiğine vurgu yaptı. Şener, “O günkü MİT ile ilişkilere bakmanız gerekiyor. Yine o günkü MİT’in CIA ile ilişkilerine bakmak gerekiyor. Nasıl kurulduğunu öyle anlarsınız. Amerika’nın güdümünde kurulan komünizmle mücadele dernekleri var. O derneklerin Erzurum’daki kurucularından biri Fetullah Gülen. 1960’lı yıllarda… O dönemde sahipsiz bırakılmış bir devletin içinde nasıl yuvalanacaklarını görüyorlar ve TSK içerisine sızmayı başarıyorlar. Gruplar halinde TSK içerisine sızıyorlar. 1990’lı yılların sonu, 2000’lerin başında FETÖ artık sızmayı tamamlamış ve devlet içerisinde kadrolaşmış durumda. Hablemitoğlu suikastı da FETÖ’nün ilk profesyonel suikastıdır” dedi.
 
ERGENEKON KUMPASININ ZEMİNİ 20002LERİN BAŞINDA HAZIRLANDI
Nedim Şener, 2000’li yıllara gelindiğinde FETÖ’nün artık paralel devlet yapılanması haline geldiğini anlatarak, “Artık eriştiği gücü açığa vuran, medyası büyümüş, operasyon yapabilir hale gelmiş bir yapı. Herkesi susturabiliyor, satın alabiliyorlar. Bu sayede çok rahat suikastler yapabiliyorlar. Bunlar Ergenekon kumpasının zeminin hazırlayan kurgular” diye konuştu.
 
HEDEF ERDOĞAN’SIZ AK PARTİ İDİ
“FETÖ’nün 2009’dan beri asıl projesi Recep Tayyip Erdoğan’sız bir AK Parti” sözleriyle konuşmasını sürdüren Nedim Şener, “Ana hedef budur. Neden 2009? Orada bir One Munite olayı yaşandı. İsrail bundan rahatsız oldu ve düğmeye bastı. Bütün amaçları Erdoğan’ı bitirmekti” şeklinde konuştu.
 
DARBE TEHLİKESİ GÖRMÜYORUM AMA …
FETÖ’nün en büyük ihanetinin 15 Temmuz olduğuna da vurgu yapan Şener, darbe söylentileri ve FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin ise şu yorumları yaptı: “Ben darbe tehlikesi görmüyorum ama Allah korusun bir devlet büyüğüne karşı yapılacak suikastle doğacak bir karışıklıktan korkuyorum. Karlov suikastı FETÖ’nün ne yapabileceği konusunda bize bir işaret veriyor. Venezuella’ya bakın. Darbeyle yapamadıklarını suikastle yapmaya çalışıyorlar.”
 
BÖYLE BİR ÖRGÜT SİYASİ AYAK OLMADAN YAŞAYAMAZ
“Böyle terör örgütleri canlı örgütler. Yaşayan örgütler. Dolayısıyla bunlar siyasi ayağı olmadan, siyasetten nefes almadan yaşayamazlar. İkincisi uluslararası destek. Uluslararası destek olmadan bir örgüt yaşayamaz.”

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.