FETÖ’nün siyasi ayağına operasyon yapılmadı

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan FETÖ ile her alanda mücadele edildiğini vurgularken sadece siyasi ayağına operasyon yapılmamasını eleştirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Tem, 2019 / Pzt 10:49 |
/ 2.472 Kez Okundu
| |
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan 15 Temmuz ile alakalı yaptığı açıklamada “Bölgemizin en karışık olduğu bir dönemde, bölgenin en önemli ülkesi olan Türkiye’miz üzerinde hain bir darbe girişimi, 15 Temmuz 2016 tarihinde tarihe kara bir leke olarak düşmüştür. Milletimizin iradesi, Siyonizm güdümündeki;  CIA, MOSSAD ve işbirlikçi hainler tarafından saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve milli varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk Milleti kalbinden hançerlenmiştir. Bu hain plan karşısında halkımız engin sağduyusu ve tarihinden almış olduğu imam gücü ile karşı durmuştur. İstiklal Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’un deyimi ile Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırtmamış ve bu Siyonist güçlere Osmanlı tokadını, aynı Çanakkale ruhu ile indirmiştir. Her bakımdan bir dönüm noktası olan 15 Temmuz gecesi göstermiştir ki, hiçbir ihanet odağı ayağa kalkan milli ruh ve inancımız karşısında duramayacak; bu millet yenilmeyecek ve hangi engel karşısına çıkarsa çıksın, Türk devleti yıkılmayacaktır. Bu millet ilelebet payidar olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

CİDDİ ZARARA UĞRATTI

“Geçmişte maruz kaldığımız 12 Eylül ve 28 Şubat Post Modern darbeleri sonucu Türkiye birçok alanda ciddi risklerle karşı karşıya kalmış, ekonomik, sosyal, kültürel ve inanç özgürlükleri alanlarında büyük zararlar görmüştür.        15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de aynı şekilde ülkemizi birçok alanda ciddi zararlara uğratmıştır. “
SİYASİ AYAĞINA OPERASYON YAPILMADI

“Mevcut iktidar birçok alanda bu darbeci hainlere karşı mücadele vermektedir.  Ne yazık ki! Bu mücadelenin en önem arz eden alanı siyasi ayağı olması gerekirken, maalesef bu alanda hiçbir somut adım atılamamıştır. Nitekim bütün bakanlıklara bağlı birimlerde operasyonlar yapılmasına rağmen, bu güne kadar hiçbir bakan, milletvekili ve siyasi hakkında bir sonuca gidilmemiş olması da, milletimizin vicdanında derin yaralar meydana getirmiştir. Bu alanda gereken adımların atılmaması durumunda, bu hain darbecilerle mücadeleyi nihai sonuca ulaştırmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle iktidarın ve tüm yetkililerin bu alanda etkin adımlar atmasını tüm halkımız gibi bizler de Yeniden Refah Partisi olarak bekliyoruz. Bu konuda Yeniden Refah Partisi olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Maalesef görüyoruz ki bu iktidarın bazı yetkilileri konunun ehemmiyetinin farkında değiller ki; ellerine geçen her fırsatta tarihimize, milletimize ve değerlerimize hakaret etmeyi alışkanlık haline getirmiş sanatçı müsveddelerine pirim vermektedirler. Bu hain darbe girişimi bize Erbakan hocamızın şu sözünü hatırlatmıştır.“ Bu milletin külüne üflesen altından iman çıkar”    Bu vesile ile Milli Mücadele ruhunu yeniden ortaya koyan aziz milletimize, vatansever güvenlik güçlerimize ve milletimizle birlik olan tüm siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz. Bu vatan uğruna canını ortaya koymuş aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize bir kez daha baş sağlığı ve gazilerimize de Yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.