Fikret Fidan’dan 10 Kasım açıklaması

İYİ Parti İlçe Başkanı Fikret Fidan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Kas 2019 / Paz 11:56 |
/ 3.357 Kez Okundu
| |
Fikret Fidan yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Lâik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi, tarihin seyrini değiştiren büyük devrimci ve düşünce insanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81’inci yılında, bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.
Bugün Türk milleti yastadır. 10 Kasım; ulusal bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rehberimizi kaybettiğimiz ulusumuzun ortak hüznünün yıldönümüdür. 
Yalnız yurtta değil dünyada da barışı savunan, yaptığı yenilikler ve kazandığı zaferler ile birçok ulusa örnek olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır. ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, kendisini anlamamız için ilke ve devrimlerini, düşüncelerini anlamamız gerektiğini ifade etmiştir. Atatürk’ü anmak; O’nun açtığı yolda gösterdiği hedefe doğru kararlılıkla yürümek, kurduğu Cumhuriyet'e, ilke ve devrimlerine, insan hak ve özgürlükleri gibi evrensel değerlere sahip çıkmak demektir. 
Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Atatürk'ün mirasına sahip çıkacağımıza söz veriyoruz...

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.