Fikret Fidan’dan Cuma namazı açıklaması

İYİ Parti İlçe Başkanı Fikret Fidan TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katıldığı Hacı Yusuf Şahin Camii’nin açılışı nedeniyle geç kılınan Cuma namazı sonrası açılış programını eleştirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Ara 2019 / Cum 19:45 |
/ 6.566 Kez Okundu
| |
Fidan yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Hatırlarsanız, yaklaşık 1,5 – 2 yıl öncesinde siyasi mecralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü üzerine, “İslam’ın güncellenmesi” tartışmaları yaşanmıştı. Tartışmalardan sonra, 09.03.2018 tarihinde AKP Siyaset Akademisi toplantısının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Naslar asla değişmeyecek. Ama bunlardan hareketle yapılan içtihatlar, geliştirilen kurallar ve bunların uygulamadaki karşılıkları elbette zamana, şartlara, imkanlara göre değişecektir.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.
Bu eski tarihli açıklamalar nereden aklımıza geldiğini sorarsanız, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katıldığı Hacı Yusuf Şahin Camii’nin açılışında yaşanan olaylardan dolayı aklımıza geldi.
Bugün yerel medyada çıkan haberlerden ve yeni açılacak olan camiye cuma namazına giden hemşerilerimizden öğrendiğimiz üzere, TBMM Başkanımız Cuma namazına gecikince cami imamı 24 dakika kadar sureler okuyup, Başkanın gelmesini beklemiş. Başkan gelince ise namaza başlanmış. Tabi bu arada birçok öğrenci ve işçi kardeşimiz de sürelerinin kısıtlı olması nedeni ile cuma namazını kılamadan ayrılmışlar.
Hal böyle olunca da naslarda değişiklik yok ama “Acaba Cuma namazının uygulaması değişti de protokol bekleme süresi mi eklendi? Ya da TBMM Başkanının kılacağı namazın, namazı kılamayan onlarca kardeşimizin namazından daha önemli olduğuna dair uygulama değişikliği mi oldu?” soruları aklımıza geldi.
Bunların dışında, açılışı yapılan caminin bir yıldan fazla bir süredir faaliyette olduğu da apayrı bir konu aslında!
Biz sadece kafamızdaki soruları sorduk. Takdir İnegöllü hemşerilerimizindir.
Rabbim kıldığımız namazları kabul etsin…

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.