Filenin Sultanları Kosova’da

Özel Devrim Kosova Okulları kız voleybol takımı ilde ettiği başarının ardından Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Şub 2022 / Çar 19:51 |
/ 2.823 Kez Okundu
| |
Afyon’da yapılan şampiyonada Isparta, Uşak ve Konya temsilcilerini set vermeden 3-0 ile geçen Özel Devrim Kosova Okulları kız voleybol takımı, grubunu 1. Sırada tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına katıldı. Mersin’de yapılan finallerde Aksaray Temsilcisini 3-0 ile geçen takım, İstanbul temsilcisine mağlup oldu. Grubun son maçında Ankara temsilcisine Tie-break seti ile 3-2 kaybeden filenin sultanları, grubunu 3. Sırada tamamladı.
Şehrin spor kültürüne büyük katkı sağlayan ve İnegöl’ü turnuvalarda gururla temsil eden Özel Devrim Kosova Okulları Beden Eğitimi Öğretmeni Refik ŞAFFAK, takım olarak önümüzdeki yıl hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söyledi. Bu yıl gösterdikleri performans ile önümüzdeki yıl kupanın en önemli adaylarından biri olacaklarını ifade eden ŞAFFAK, kızlar ile gurur duyduğunu belirtti.

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Müdürü Özer YILMAZ ise İnegöl’ü ulusal arenada gururla temsil ettiklerini ifade etti. Kurumun yalnızca yerel başarılar ile değil ulusal başarılar ile de gündemde olduğunu aktaran YILMAZ, spor şehri İnegöl’e yakışır takımlar kurduklarını söyledi. Bundan sonraki süreçte de eğitimde ve sporda zirvenin adı Kosova Okulları olacak diyen Özer YILMAZ, öğrenci ve öğretmenlerine teşekkülerini sundu.

Özel Devrim Kosova Okulları Kurucusu Devrim KOSOVA, sporun her alanında öğrencilerini desteklediklerini, spor kulüpleri ile öğrencileri yeteneklerine uygun alanlara yönlendirdiklerini ifade etti. Bunun neticesinde gelen başarıdan dolayı mutlu olduklarını aktaran KOSOVA, İnegöl şehrinin eğitim ve spor kültürüne katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.