Fiyatlar memnun etmese de hasat başladı

Verimli topraklara sahip inegöl’de ‘Erkenci’ olarak bilinen Akça armudu hasadı başladı. Çiftçiler rekoltenin düşük olduğunu söyleyerek, fiyatlarında memnun etmediğini söylediler.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
25 Haz 2019 / Sal 19:06 |
/ 1.179 Kez Okundu
| |
İnegöl’ün bazı köylerinde yetişen diğer armut çeşitlerine göre daha küçük olan Akça armudu hasadı sancılı başladı. Deydinler mahallesinde Armut yetiştiren çiftçiler, yaşanan sağanak ve dolu yağışlarıyla birlikte rekoltede düşüş yaşandığını söyleyerek, fiyatların da memnun etmediğini dile getirdiler.
Deydinler mahallesinde Aynı zamanda çiftçilik yapan mahalle muhtarı Ahmet Topçu, “Erkenci adı verilen akça armudumuzun hasadı başladı. Son zamanlarda yaşanan sağanak ve dolu nedeniyle rekoltede düşüş var.  Çiftçinin ürünü para yapmıyor. Kilosunu 4 liraya satıyor. Umudumuz 'Santa Maria' cinsi armutta” dedi.


Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.