Frigo-Pak Gıda iflas erteleme istedi

Gıda sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Frigo-Pak Gıda, iflas erteleme istedi. Mahkeme tedbir kararı verdi, şirket için kayyum ataması yaptı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Tem, 2016 / Cum 12:25 |
/ 12.996 Kez Okundu
| |

Sunpride markası ile konserve, dondurulmuş ürün ve meyve suları üreten Frigo-Pak Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş. iflas erteleme istedi. Borç batık durumda olduğu belirtilen şirket için mahkemeye yapılan başvuruda, iflas erteleme kararı verilmesi halinde şirketin yeniden toparlanabileceği kaydedildi.


TAHSİLATTA SIKINTI VAR


Mahkemeye yapılan başvuruda, şirketin mali darboğaza düşmesinin nedenleri olarak, mayıs ayından itibaren dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılar gerekçe gösterildi. Başvuruda, şirketin yaptığı tahsilatların azaldığı kaydedildi. Frigo-Pak Gıda iflas erteleme istedi 


TEDBİR KARARI BİR GÜN SONRA


Frigo-Pak adına 11 Temmuz’da İstanbul Anadolu 8. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuruda bulunuldu. Mahkeme, başvurudan bir gün sonra tedbir kararı verdi kayyum ataması yaptı. Halka açık konumdaki Frigo-Pak’ın ortakları arasında Ali Haydar Güçlü, Satyaş Gıda A.Ş., Doysan Tarım A.Ş. yer alıyor. 1984 yılında kurulan Frigo-Pak’ın daha önceki hakim hissedarı İngiliz Pride Foods’du. 

KAYNAK: GENÇ GAZETE

 Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.