Fuar döneminde 28 bin ziyaretçi Mobiliyum’a akın etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Fuar döneminde 28 bin ziyaretçi Mobiliyum’a akın etti
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Eki 2021 / Cmt 16:13
/ 9.053 Kez Okundu
| |

Türkiye’nin ilk ve tek kapalı mobilya AVM’si Mobiliyum, 45. MODEF Expo İnegöl Mobilya Fuarı’na da damgasını vurdu. Fuarı kapsayan 04-09 Ekim tarihleri arasında 5.200’ü yabancı olmak üzere 28.000’i aşkın ziyaretçi Mobiliyum’a akın etti.

Kalitesi ve çeşitliliğiyle ünü ülkemiz sınırlarını aşan İnegöl mobilyası, 04-09 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 45. MODEF Expo İnegöl Mobilya Fuarı ile yine ilgilerin odağında yer aldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin yanı sıra, mobilya sektöründeki yeni tasarım ve teknoloji trendlerini yakından görmek isteyen yabancı ziyaretçiler de fuar süresince İnegöl’deydi. Fuar için İnegöl’e gelen sektör temsilcilerinin en önemli duraklarından biri de 225 üretici firmasıyla mobilya sektörünün amiral gemisi Mobiliyum AVM oldu. Fuarı kapsayan 04-09 Ekim tarihleri arasında 5.200’ü yabancı olmak üzere 28.000’i aşkın ziyaretçi Mobiliyum’a akın etti.
 
“İNEGÖL ÜRETMEYİ SEVEN BİR ŞEHİR”
Mobiliyum Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, fuarın İnegöl’e katkılarını ve Mobiliyum’un fuara hazırlık sürecini şu sözlerle değerlendirdi: “ Fuarımızın şehrimiz ve tüm esnafımız için oldukça bereketli oldu. Biz Mobiliyum olarak fuara aylar öncesinden hazırlanmaya başlamıştık. Çünkü fuarları çok önemsiyoruz. Mobiliyum da fuarlarımıza destek verebilecek konumda, 365 gün açık bir mobilya fuarı. Müşterilerimizi yılın her günü burada ağırlayabiliyor olmak büyük bir emeğin karşılığı. İnegöl üretmeyi seven bir şehir, Mobiliyum’da da 225 üretici mağazamız var. Hepsi gerek kombin anlamında gerek model anlamında hazırlıklarını tamamlayıp bu fuarda görücüye çıktı. Fuar sonunda tüm esnafımız buradan bereketli şekilde ayrılarak imalatlarına iş taşıdılar. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz.”.
 
“2022 DAHA HIZLI VE HAREKETLİ GEÇECEK”
Sektörün 2021 performasını değerlendirip 2022 beklentilerini de paylaşan Han, “Kurban Bayramı sonrasında hem iç pazarda hem ihracatımızda bir daralma olduğunu görüyoruz. Ancak pandemi sürecini tahmin ettiğimizden daha olumlu atlattığımızı söyleyebilirim, işlerimiz hızlıydı. Şimdi durağan bir döneme girdik ancak ben ‘Bu durağan dönem de bize lazım!’ diyorum. Çünkü geriden gelen işlerimiz var. Aynı zamanda ham madde fiyatlarımız çok zamlandı. Bu durağan dönemde ham madde fiyatlarında da en azından bir iyileştirme beklentimiz var. 2022 yılının bu fuar sonrasında daha hızlı ve hareketli geçeceği kanaatindeyim. Bununla ilgili üretici esnafımız canla başla çalışıyor. Biz bu 1-2 aylık durağan dönemi izleyip sonrasında 2022’yi umutla karşılayacağız.”.
 
FASLI SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE TEMAS
Fuar süresince 5.000’i aşkın yabancı sektör temscilsinin Mobiliyum’u ziyaret etmesi, Mobiliyum’un yurt dışındaki bilinirliğini de net şekilde ortaya koydu. Mobiliyum’un uluslararası alandaki sektör profesyonelleri ile güçlü ilişkilere sahip olduğunu vurgulayan Mobiliyum AVM Koordinatörü Aysun Sanatçı, “Geride bıraktığımız dönemde ülkeler arası ticari ziyaretlerin minimuma indiği günler yaşadık. Covid-19 önlemlerinin gevşemesiyle birlikte fuarların eski önemini geri kazandığını görmek tüm esnafımız ve bizler adına mutluluk verici. Biz de bu sürecin sunduğu avantajlardan faydalanarak Faslı sektör temsilcilerini İnegöl’de ağırlamaya hazırlanıyoruz.“ şeklinde konuştu. Faslı sektör temsilcilerine ilk ziyareti kendilerinin gerçekleştirdiğini belirten Sanatçı, “Ticaret Bakanlığımızın UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) Desteği sayesinde, 31 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında, Fas’ın farklı şehirlerinde yerleşik 40’a yakın mobilya ithalatçısı ve proje firmasını ağırlayacağız. Ziyaretçilerimiz Türkiye’nin tek ve en büyük Mobilya AVM’si olan Mobiliyum AVM’de ikili iş görüşmeleri ve yerinde ziyaretler gerçekleştirmek için İnegöl’de olacaklar.” diyerek misafirlerini ağırlamak için tüm hazırlıkların titizlikle yapıldığını kaydetti.
 
Ziyaretin Türkiye-Fas arasındaki Serbest Ticaret Antlaşması kapsamında, Fas ile mevcut ticareti genişletmeyi amaçladığını belirten Sanatçı, Mobiliyum AVM’nin yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirterek sözlerini noktaladı.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.