Gazino Show’a İnegöl’den Tepki

Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Bursa Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Gazino Show programını eleştirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 May 2016 / Cmt 17:35 |
/ 3.196 Kez Okundu
| |

Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Ülkemiz bir ateşin içine çekilmeye çalışırken maalesef boş ve anlamsız gündemlerle oyalanıyoruz. Hayallerle kendimizi avuturken bir gün kafamızı taşlara vurduğumuzda iş işten geçecektir. Her gün gelen şehit haberlerine artık alıştırıldık. Maalesef şehit sayısı belli bir sayının üstüne çıkmayınca gündem bile olmuyor. Gazeteler artık şehit haberlerine iç sayfalarda yer vermeye başladı. Kilis şehrimize her gün bombalar düşerken, her gün şehit haberleri gelirken Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bazı yerel dernekler kendi festivallerini kutlamaya hazırlanıyor. Anadolu Gençlik Derneği olarak bu duyarsızlığa tepkimizi ifade ediyoruz” denildi.

DUYARSIZLAŞAMAYIZ

Peygamberimizin hadisinin de paylaşıldığı açıklamada; “Hz. Peygamberin şu hadis-i şerifi bize bu konuda nasıl davranmamız gerektiğini göstermektedir. "Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar” Çanakkale’yi geçilmez, Maraş’ı kahraman, Urfa’yı şanlı yapan millet olarak Hadis-i şerifindeki bu manaya sahip çıkmamızdır. Son günlerde bu birlik ve beraberliğe, acıları sahiplenmeye daha çok ihtiyacımız varken, yaşananlara duyarsızlaştırılmamız ciddi bir tehlikenin habercisidir. Bu tepkisizlik bizi biz olmaktan çıkaracak ve Siyonizm’in oyuncağı haline getirecektir. Millet olarak tekrar Milli Görüş anlayışına sahip çıkarak terörün esas faillerine ve finansörlerine tepki ve tavrımızı koymalıyız”

DERNEKLER DE GÖZDEN GEÇİRMELİ

“Mübarek Üç aylarda, Osmangazi, Orhangazi, Emir Sultan gibi mücahitler şehri Bursa’nın “Gazino Show”larla anılması ise kabul edilir değildir. Bursa’nın tarihi ve halkının hassasiyetlerini merkeze alarak Bursa Büyükşehir Belediyesinin “55. Bursa Festival” programını acilen değiştirmelidir. Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi olarak İnegölde bulunan hemşehri derneklerinin de ülkemizin ve İslam Dünyasının içinde bulunduğu durumu dikkate alarak festival program içeriklerini tekrar gözden geçirmelerini bir tebliğ vazifesi olarak ifade ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.