Genç muhtarın Naim Süleymanoğlu isyanı

Akhisar Mahallesi muhtarı Oktay Garip, dünya halter şampiyonu rahmetli Naim Süleymanoğlu’nun isminin Akhisar Mahallesi’nde yaşatılması için verdiği mücadelede cevap alamaması üzerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
18 Kas 2019 / Pzt 13:37 |
/ 6.868 Kez Okundu
| |
Akhisar Mahallesi muhtarı Oktay Garip, 18 Kasım 2017 yılında hayatını kaybeden dünya şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun Akhisar Mahallesi’nde isminin yaşatılması için yoğun mücadele veriyor.

Akhisar Mahallesi’nde bulunan Meriçbey Caddesi’nin adının Naim Süleymanoğlu Caddesi olarak değiştirilmesi için İnegöl Belediyesi’ne 21 Ağustos’ta dilekçe veren Akhisar Mahallesi muhtarı Oktay Garip bir cevap gelmemesi üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe yazdı.

11 Ekim tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe yazan Oktay Garip dilekçesinde, Akhisar Mahallesi’nde 1. Fatih Caddesi ve 2. Fatih Caddesi isim benzerliğinden dolayı çok fazla karışıklık yaşanmaktadır. 1. Fatih Caddesinin adının Naim Süleymanoğlu Caddesi olarak değiştirilmesini talep ediyorum. 1. Fatih Caddesi uygun görülmediği takdirde Meriç Bey Caddesi’ne Naim Süleymanoğlu adının verilmesini talep ediyorum ifadeleri yer aldı.

Dilekçelerine cevap alamayan Akhisar Mahallesi muhtarı Oktay Garip “Yenice Köprülü Kavşağı’nın adının Naim Süleymanoğlu köprülü kavşağı olması için Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne dilekçe yazdı.  
Akhisar Mahallesi muhtarı Oktay Garip yazdığı dilekçelere cevap alamaması yüzünden sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Garip, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “18 Kasım 2017 Türk Milletinin Dünya Şampiyonu Bulgaristan Türklerinin gür sesi Naim Süleymanoğlu'nun ölüm yıldönümünde onun isminin yaşatılması için belirli tarihlerde verdiğim dilekçeleri sizinle paylaşıyorum ama maalesef cevapları yok hâlbuki ne meydanlar ne sokaklar ne caddeler değişiklik yapıldı zamanında. Dünya halter şampiyonu, Türk milletinin gururu Naim Süleymanoğlu'nu rahmetle anıyorum!” ifadeleri yer aldı.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.