Gereken yapılmazsa İnegöl’de daire fiyatları artar

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı Yeni İnegöl Projesi canlandırılmazsa İnegöl’de konut fiyatlarının yükseleceğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
23 Şub 2021 / Sal 08:21 |
/ 13.677 Kez Okundu
| |
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı İnegöl de bulunan gayrimenkullerle ilgili fiyatlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
“Bilindiği üzere şehrimizde ki belirli bölgeler de daire ve arazi fiyatları farklılıklar gösteriyor. Şuan bölgesel olarak istenen ve satılan rakamlar dairelerin özelliklerine göre her biri farklı fiyatlarda. İnegöl merkez de eski konutların bulunduğu mevkilerde m2 fiyatları takribi ekstraları olmaması ve doğalgazlı  olması durumunda 2.000 TL ile 2,250 ; Alanyurt bölgesinde eski site içi dairelerin m2 fiyatları 2.000 TL ‘ye kadar çıkmaktadır. “
“Sıfır konut ve 5 yaşına kadar olan fiyatlar ise İnegöl de şehir merkezi 3.000 TL ve 3.500 TL m2’si değer görüyor. Çevre yolu diye adlandırdığımız çoğunlukla site içinde bulunan dairelerin fiyatları m2’si  3.500 TL ile 4.000 TL Kozluca yolu ve Alanyurtta ise m2 fiyatları 3,250 TL ila 3,500 TL arasında değişmekte Akhisar bölgesinde ise sıfır konut fiyatları 2,500 ila 2,750 TL arasında değişmekte.”
“Ticari ve Sanayi mülkleri ise şu şekilde ; Özellikle şu an revaçta olan bölgelerimiz fabrika alanlarının olduğu bölgeler sıfır ağaç işleri sanayinde bulunan bölgelerde mülkler m2 fiyatı 2,500 TL bandında organize sanayi ve diğer sanayi bölgelerinde ise rakamlar 2,000 TL lere kadar düşüyor. Ticari şehir içi mağaza ve işyerlerinin konum özelliklerine ve büyüklüklerine göre fiyatlarında değişiklikler görülmekte. “
“FİYATLARDA DÜŞÜŞ OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.”
“Şehrimiz çok hızlı büyümekte çok ciddi anlamda göç alıyoruz. Dünya da üretimi olmayan tek şey toprak bu durumdan dolayı da şehrimizde imarlı arazilerin azalması arsa fiyatlarının artışına sebep oluyor. Son zamanlarda fiyatların yükselmesinin nedeni hem üretim maliyetlerinin artması hem arazi yetersizliğinden dolayıdır. Şuan imal edilmek için bekleyen arazilerin ciddi anlamda fiyatları yükseldi. En kısa zaman içinde Yeni İnegöl Projesi diye adlandırılan Akhisar bölgesine yatırımlar yapılması gerekmektedir. Bu bölge hem halkımıza hem müteahhitlerimize uygun ve tercih edilir hale gelmezse gelecek yıl çok ciddi rakam artışlarıyla karşı karşıya kalabiliriz. “
“Sanayi alanlarıyla ilgilide şehrimiz mobilyanın başkenti üretim şehirdir. Fakat bizim şehrimizde bulunan sanayi arazileri ciddi anlamda az sayıdadır. Hazırlanan Organize sanayi bölgelerinin ivediyetle faal duruma geçmesi gerekmektedir. Eğer bu bölgelere çözüm bulunmazsa ilerleyen dönemlerde sanayicilerimiz kira yükünün altında ezilecek boyuta gelecektir. “diye sözlerini sonlandırdı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Yorumcu / 23 Şub 2021 / Sal 16:26
Dünyada üretimi olmayan tek şey toprak. Ana cümle bu. Artık burada deniz bitti. 1. sınıf tarım toprağına inşaat yapmaktan bir an önce vazgeçmek ve memleketin diğer alanlarını bu konuda değerlendirmek gerekmez mi.Memleketin yarısı boş dururken hep aynı yerde toplanmak ne kadar mantıklı.. ileride çıkacak asayiş sorunlarını bugünden öngörmek gerekmez mi?