Google'a asla yazmamanız gereken 7 şey!

Google'da aratılan kelimeler, en net sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor. Ancak bazı kelimeler var ki asla yazmamanız ya da bu konuda bilinçli olmanız gerekiyor. İşte dikkat etmeniz gereken o konular.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
21 May 2022 / Cmt 17:18 |
/ 5.636 Kez Okundu
| |
Google, günlük hayatta hemen her konuda bir başvuru kaynağı. Ancak bazı konular var ki, Google'a sorulduğunda kriz haline gelebilir. İşte o hassas konular...

1- RAHATSIZLIKLARINIZ

Eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, bir ağrınız, gününüzü mahveden bir sağlık şikayetiniz varsa doktora başvurmanız gerekiyor. Eğer Google'da basit bir rahatsızlık araması yaparsanız, büyük endişelere kapılmanız doğal. Her türlü semptomun çok çok farklı hastalıklara bağlandığı binlerce yanıltıcı içerik var. Sıradan bir semptom pek çok hastalıkla bağlantılı olabilir. Doğru cevabı size doktorunuz verir, Google değil.
2- HERHANGİ BİR ORGAN KANSERİ

Kanser son derece ciddi boyutlara ulaşan, çok farklı türleri olan bir hastalık. Bu nedenle semptomların skalası da geniş oluyor. Eğer kanser olduğunuzdan endişe ediyorsanız, muhakkak doğru sonuca ulaşmak için tıbbi kontrol yaptırmalısınız. İster inanın ister inanmayın, insanlar herhangi bir organının yanına "kanseri" kelimesini yazıp, kendi semptomlarıyla bağ kurmaya çalışıyorlar. Bu psikolojiden çıkmanızı temenni ediyoruz.
3- CİLT SAĞLIĞINIZ

Kaşıntı, döküntü, kuruluk ve kabarma gibi pek çok cilt durumu, çok geniş yelpazeye yayılan hastalıklara bağlı olabilir. Yine ilk iki maddede olduğu gibi, cildinizle ilgili bir şikayetiniz varsa Google arama sonuçlarına güvenmemelisiniz.
4- UYUŞTURUCU TÜRLERİ

Uyuşturucu maddelerin ortak noktası, beyni ve bedeni farklı sürelerde eylemsiz kılmalarıdır. Kanun dışı olan konuların aramalarında karşınıza çıkacak bilgilerin de kanun dışı olduklarını unutmayın. Faydacı bir yaklaşıma sahip olmayan internet sitelerine girmeniz, bu tarz aramalarla kolay bir hal alıyor.
5- FAİZSİZ YA DA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

Küresel finansal sistem borçlanma üzerine işler. Eğer paraya ihtiyacınız varsa, faiz ödemek istemiyorsanız tekrar düşünün. Faizsiz kredi aramasında çıkan sonuçlar arasında, insanlar yanlış yönlendiren içerikler mevcut. Kötü niyetli birileri, girdiğiniz site üzerinden sizden bilgi talep edebilir, düşük faizli ya da faizsiz kredi talebiyle elinizdekilere bile alıkoyabilir.
6- NASIL ZENGİN OLURUM?

Böyle bir arama yaparsanız, muhtemelen sahte borsa veya bahis sitelerine yönleneceksiniz. Network marketing gibi planlarla çalışan şirketlerin aldatıcı reklamları ve siteleri karşınıza çıkacak, sizden para kazanmak için para talep eden çok yer olacak.
7- SUÇ ALETLERİ YAPIMI

Google üzerinden yapacağınız böyle bir arama, diğer aramalarda olduğu gibi veri tabanına kaydedilecek. Eğer çok kritik aramalarda bulunursanız, tıkladığınız siteler ruhunuz bile duymadan kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir. Öte yandan, bu aramaları yapan kişilerin takibe alındığına ilişkin iddialar da mevcut.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.