Hamidiye Mahallesi’ne 22 Araçlık Otopark

İnegöl Belediyesi, Hamidiye Mahallesinde atıl vaziyette bulunan alanda otopark ve çevre düzenlemesi için çalışmalara başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Tem, 2019 / Sal 18:19 |
/ 1.350 Kez Okundu
| |
Şehri geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirerek modern bir şehir oluşturmak adına hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Hamidiye Mahallesinde sokak aralarındaki araç yoğunluğu ve park sorununa çözüm üretmek adına yeni bir projenin startını verdi. Hamidiye Mahallesinde Güneş Sokak, Kaplan Sokak ve Dumlupınar Sokak kesişiminde bulunan boş alanın otopark olarak düzenlenmesi için çalışmalara başlandı.

ÇAĞDAŞ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURULUYOR
Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, bugün beraberindeki AK Partili yöneticiler ve Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Fevzi Dülger, “İnegöl’de ihtiyaç duyulan her noktada gerekli ön çalışmaları yaparak yenileme, düzenleme ve gerekirse yeniden inşa ederek; vatandaşımızın günlük yaşam kalitesini arttıracak projeler üretmeye aralıksız devam ediyoruz. Çalışmalarımızı verimli ve sürdürülebilir bir formda geleceğe taşımak, mutlu ve huzurlu ortamlar oluşturmak ve günün koşullarına uygun projeler üretmek temelinde sürdürüyoruz. İnsana değen ve olumlu etki bırakan yaklaşımları en etkin bir şekilde İnegöl’ümüzde uygulamaya gayret ediyoruz. Çağdaş yaşam alanları ve geleceğin yaşam biçimlerini, bu doğrultuda şekillendirmeye çalışıyoruz. İnegöl’ün her köşesine hizmet götürürken, vatandaşımızın taleplerini de göz önüne alarak iç açıcı ve estetik mekânlar oluşturuyor aynı zamanda hayatı kolaylaştıracak bir formda olmasına da özen gösteriyoruz” dedi.

1100 M2’LİK ALANDA DÜZENLENİYOR
Bu noktada vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alarak burada bir projeyi daha hayata geçirdiklerini kaydeden Kılıç, “Hamidiye Mahallesi otopark düzenleme uygulamamız Haziran ayı sonu itibariyle başladı. Söz konusu alanda otopark alanı ihtiyacı olduğuna dair gelen talepler doğrultusunda hazırlanan otopark düzenleme projemiz 1100 m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Proje uygulama alanında; 22 araç kapasiteli 360 m2’lik otopark alanı, 400 m2’lik yeşil alan ve 340 m2’lik tretuvar alanı bulunmaktadır. Uygulama alanında çeşitli türlerdeki mevcut yetişkin ağaçlar korunacak. Projedeki yeşil alana çeşitli türlerde yetişkin ağaçlar dikilecek ve yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarında tamamlanacak. Sert zemin uygulaması için kırmızı, beyaz ve siyah renklerde parke taş uygulaması yapılacak” diye konuştu.

4 NOKTADA DAHA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Açıklamasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü marifetiyle devam eden diğer çalışmalardan da söz eden Dülger, şöyle konuştu: “Baykoca Mahallesi Defne Sokak Semt Sahası düzenleme çalışmamız, Esentepe Mahallesi Yeşilyurt Sokak Koruluk Alan Düzenleme çalışmamız, Burhaniye Mahallesi İhlas Sokak Koruluk Alan Düzenleme çalışmamız ve Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesi Semt sahası düzenleme uygulamalarımız devam etmektedir. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak, yaşamına konfor katacak, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Yapılmakta olan bu çalışmanın vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.