Hamidiye’ye Bayan Muhtar Adayı

Hamidiye Mahallesi’nde 1 Kasım’da yapılacak muhtarlık seçimleri öncesi mahalle sakini bayanlar atağa geçti. Bayanların talebi üzerine mahallede bir bayan muhtar adayı çıkarıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Eki 2015 / Çar 11:05 |
/ 3.801 Kez Okundu
| |

2014 seçimlerinde Hamidiye Mahallesi muhtarı olarak seçilen Ahmet Aydın’ın vefatı üzerine, 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimlerde Hamidiye Mahallesi’nin yeniden muhtarını seçmesi için mahalle seçmeninin önüne de yeniden sandık konulacak. Muhtarlık seçimleri öncesi şuanda Kemal Aygen’in vekâleten sürdürdüğü muhtarlık görevi için 2 aday olduğu açıklanmıştı. Cemalettin İlgezdi ve Mehmet Alyüz’ün yanı sıra 42 yaşındaki ev hanımı Hülya Açıkgöz de bugün muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.

BAYANLARIN ADAYI

11 bin 477 seçmenin yeni muhtarı belirlemek için sandık başına gideceği seçimler öncesi muhtar adaylığını açıklayan Hülya Açıkgöz, mahalle sakini bayanların talebi üzerine bayanların adayı olarak seçime gireceğini söyledi.

HÜLYA AÇIKGÖZ KİMDİR?

Muhtarlık adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Hülya Açıkgöz, kendini tanıtarak başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “42 yaşında evli ve 3 çocuk annesiyim. 16 yıldır Hamidiye Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Daha önce mobilya koltuk dikişi üzerine çalıştım. Şuanda ev hanımıyım. İnegöl’ün yerlisiyim, Ortaköylüyüm.”

BAYANLAR BU İŞİ DAHA DİSİPLİNLİ YAPAR

Hülya Açıkgöz, erkek işi olarak görülen muhtarlığı bayanların daha disiplinli ve düzenli yapabileceğini de ifade ederek, “Mahallemizdeki bayanların talebi üzerine aday oldum. Muhtarlıkta bayanlarımız sorun yaşıyordu. Muhtarları yerinde bulmak kolay olmuyor. Ben daha disiplinli ve düzenli bir şekilde bu görevi sürdürmek üzere mahalle sakini bayanlarımızın destekleri ve teşvikiyle aday oldum. Özellikle bayanların adayı olduğumun bilinmesini istiyorum” dedi.

VAATTE BULUNMUYORUM

Kendisinin mahalle sakinlerine herhangi bir vaatte bulunmayacağını belirten Açıkgöz, “Ben park bahçe yapacağım diye vaatte bulunmuyorum. B u belediyenin işidir. Ben dürüstlüğümü vaat olarak ortaya koyuyorum. Muhtarlık hizmetinden vatandaşlarımızın disiplinli ve düzgün bir şekilde faydalanmasını sağlayacağım. Arayanın bulacağı bir muhtar olacağım. Tek vaadim herkese eşit davranacağım” diye konuştu.

ERKEKLERDEN DAHA AVANTAJLIYIM

İnegöl’de şuanda kadın muhtar bulunmadığının hatırlatılması üzerine Hülya Açıkgöz, bayan olarak aday olmanın avantaj ve dezavantajlarını da değerlendirerek şöyle konuştu: “Bayan olarak muhtarlığa aday olmam aslında avantaj. Çünkü bayanlar erkeklere göre daha disiplinli. Ayrıca bayanlarımızın sorunlarını iletmede hemcinslerine daha kolay yaklaşabilecekleri de açık. Bu nedenle bayan muhtar olması için mahalle sakini bayanlarımız talepte bulundu. Ben de onların desteği ile aday oldum.”Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.