Hasat başladı, üretici memnun

Tarım kenti İnegöl’de ‘erkenci’ olarak bilinen ’Santa Maria’ cinsi armudun hasadı başladı. Şeftalide yüzü gülen üretici, armutta da beklediğini aldı. Üretici, fiyat ve verimden memnun.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
12 Ağu 2020 / Çar 12:47 |
/ 2.646 Kez Okundu
| |
Erkenci armudun hasadına başladıklarını ifade eden İsaören Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erhan Ulu, "İnegöl gerek ikliminden, gerekse toprağının kalitesinden dolayı Bursa bölgesi ve Türkiye'de ürün kalitesi bakımından birinci sırada. Armut hasadımız başladı. Hasadını yaptığımız armut ‘erkenci’ olarak bilinen 'Santa Maria' cinsi armut. 4 bin armut hasadı yapılacak. Bu sene verim ve fiyat iyi. Her sene olduğu gibi verim ve kalite iyi. Fiyatlar 3 TL ile 3,5 TL arasında. Armutlar Karadeniz bölgesine gönderiliyor. Buraya gönderdiğimiz armutların %70'i tüccarlar aracılığıyla Rusya'ya ihracat yapılıyor." diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.