Hastanede 2 aydır MR cihazı çalışmıyor

İYİ Parti İnegöl Meclis Üyesi Fahrettin Baykan İnegöl Devlet Hastanesi’nde 2 aydır MR cihazının çalışmadığını söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Oca 2022 / Per 19:20 |
/ 6.160 Kez Okundu
| |
İYİ Parti İnegöl Meclis Üyesi Fahrettin Baykan İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Baykan devlet hastanesinde MR cihazının çalışmadığını bu yüzden hastaların 85 km uzaklıktaki Gemlik Devlet Hastanesi’ne yönlendirildiğini söyledi.
Baykan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
İnegöl Devlet Hastanesinde 2 aydır MR cihazı çalışmıyor. Hastalar sadece 85 km uzakta Gemlik devlet hastanesine yönlendiriliyor. Medice, Cihangir Hastanelerinde bu cihazlar tıkır tıkır çalışıyor. Ayrıca İnegöl devlet hastanesinde kulak burun boğaz bölümünde doktor yok. İnegöl’de en ufak bir kalp krizi yaşayan hasta, hastanede cerrahi bölümünün olmamasından dolayı Bursa’ya sevk ediliyor. Devlet hastanesine kalp damar cerrahı var ama ameliyat yapamıyor. İnegöllüler özel sağlık kuruluşlarına mecbur ediliyor. Bu konuyla ilgili AK PARTİ Milletvekilimiz ve İnegöl Kaymakamımız gayretle çalışıyorlar fakat bir kalp krizi geçiren kişinin Bursa’ya kadar gitmesinin çok sakıncalı olduğunu ve son günlerde birçok kişinin yolda vefat ettiğini biliyoruz şahit oluyoruz. Sayın Vekilimizden ve Kaymakamımızdan Bu konuyu biraz daha ciddiye alarak sorunların çözülmesine yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Gültekin Sevinc / 13 Oca 2022 / Per 23:39
Haberde bir yanlışınız var. Eşim MR da çalışıyor ve 08.01.2022 tarihine kadar MR çalışıyordu. kayıtlı hasta listeleri vb tüm dokümanlar var. Diğer konu yani hastanedeki doktor yetersizliği doğrudur