Hastanede flaş gelişme

Sağlık çalışanlarına artan fiziksel ve sözlü şiddet olayları nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi polis noktasında ki polis sayısı arttırıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
29 Tem, 2018 / Paz 11:39 |
/ 12.925 Kez Okundu
| |
Türkiye genelinde sağlık çalışanlara karşı yapılan şiddet olaylarının artış göstermesi ile birlikte Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı karar aldı. Alına karara göre Devlet Hastaneleri'nde görevli olan polis sayıları arttırıldı.

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan analizler ile birlikte en çok şiddet olaylarının yaşandığı hastanelerde polis sayısı arttırıldı. Bursa'da üç hastanede şiddet olaylarının fazla olduğu istatistiklerde gözükürken, üç hastaneden biri ise İnegöl Devlet Hastanesi oldu. 

İnegöl Devlet Hastanesi'nde artan şiddet olayları nedeniyle 1 olan polis sayısı 2'ye çıkarıldı. 

İnegöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'nden alınarak hastanede görevlendirilen 3 polis memuru nedeniyle ilçede devriye ekipler sayısı 2'ye düştü.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.