Hava kalitesi hassas seviyeye düştü

Yurt genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hava kirliliği verilerine göre İnegöl’ün havası kritik değerlerin üzerinde "hassas" olarak nitelendirildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Ara 2019 / Sal 00:05 |
/ 5.843 Kez Okundu
| |
Son yıllarda Türkiye genelinde zaman zaman yaşanan hava kirliliği bu yıl iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Uzmanlara göre nüfus artışı ve göçe bağlı olarak hızlı ve düzensiz şehirleşme, yerleşim merkezleri arasında kalan sanayi bölgeleri, motorlu araç sayısının artması ve kış aylarında kullanılan katı yakıtlar; yaşanan hava kirliliğinin başlıca sebeplerini oluşturuyor.

DURUM HASSAS

İnegöl’ün gündeminden hiç düşmeyen hava kirliliği konusu tartışılmaya devam ederken, Bakanlığın Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağının bugünkü verileri yine iç kararttı. Hava kalitesi izleme ağının verilerine göre İnegöl’ün kritik değerin üzerinde “hassas” olarak ölçüldü.


Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.