Hayriye Mahalesinde Parke Taşı Uygulaması Sürüyor

İnegöl Belediyesi, kırsal Hayriye Mahallesinde 3 ayrı sokakta 3 bin m2’lik parke taşı uygulamasını sürdürüyor. Mahallede muhtarlık binasının tadilatı da yapılıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Eyl 2020 / Sal 17:21 |
/ 23.229 Kez Okundu
| |
Merkez ve kırsal ayrımı yapmadan hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, kırsal Hayriye Mahallesinde iki ayrı koldan çalışma başlattı. Bir yandan köyün üst mahallesinde ana yolları oluşturan 3 sokakta parke taşı uygulaması devam ederken, bir yandan da köy konağında ikinci katta bulunan muhtarlığa yaşlı ve engellilerin çıkmakta zorluk çekmesi nedeniyle zemin katta muhtarlık odası oluşturuluyor.


Her iki çalışma da devam ederken, Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger ile Eşref Yiğit bugün beraberindeki AK Partili yöneticilerle çalışmaları yerinde inceledi. Mahalle sakinlerinin de eşlik ettiği çalışma sırasında açıklama yapan Fevzi Dülger, “Bugün kırsal Hayriye Mahallemizdeyiz. Mahallemiz Bursa’ya 58 km, İnegöl’e 15 km uzaklıktadır. 2948 hektarlık alana sahip olan mahallemizde eksik aksakları gidermek amacıyla buradayız. Muhtarımızın göstermiş olduğu sokaklarda parke taşı çalışmamızı yapıyoruz. Burada yaklaşık 3 bin m2 taşın döşeme işlemi gerçekleşiyor. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra belli bir alan içerisinde bir ring hattı oluşmuş olacak. Köyün ana hatlarında parke taşı uygulaması tamamlanmış olacak” dedi.


Muhtarlıkta devam eden çalışmadan da söz eden Dülger, “Mahallemizde muhtarlık binası 2’nci kattaydı. Yaşlılar ve engellilerin inip çıkmakta zorluk çekmesi nedeniyle düzayak bir yer olması için muhtarlığımız talepte bulundu. Aynı binada zeminde güzel bir alan oluşturmak için de çalışmalarımız sürüyor. Yapılan hizmetlerin mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
ATA / 17 Eyl 2020 / Per 08:51
KIRCALI yı zengin ede ede bi doymadınız...HEDEF YER GÖK kaldırım taşı...