Hepimiz birer engelli adayıyız

CHP İnegöl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Ara 2019 / Sal 19:37 |
/ 1.340 Kez Okundu
| |
CHP İnegöl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu, açıklaması şu şekilde: “Engelli vatandaşlarımızı sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 1992 yılında Birleşmiş Milletler tafından alınan kararla 3 Aralık Uluslar arası Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Sosyal yaşamda , iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve çeşitli güçlüklerle karşılaşan engelli vatandaşlarımızın farkında olmamız ve birlikte yaşadığımızı unutmamamız çok önemlidir. Sadece bir gün hatırlayarak sosyal medyadan birkaç paylaşım yaparak değil, yaşamın her alanında onların sorunlarına çözüm üretebilmek için uğraşılmalı ve onları hayatın bir kenarında bırakmamalıyız. Engelli olmak bir tercih değil, bir sonuçtur. Doğuştan olunabileceği gibi, sonradan oluşabilecek kaza veya hastalık sonucunda hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmamamız gerekmektedir.
“Her an engelli bir birey olma ihtimaliyle sürdürdüğümüz hayatımızda ihtiyacımız olan tek şey empatidir. Farkında olalım, engelleri kaldıralım! Toplum olarak birlik ve beraberlik içinde el ele vererek, engelli vatandaşlarımızın sosyal ve kamusal alanda karşılaştıkları sorunları yok ettiğimiz, yaşam kalitelerini gün geçtikçe artırabildiğimiz yarınlar kurmak bizlerin elindedir. Hayatı paylaşmak için engel yoktur. Sevgi tüm engelleri aşar”

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.