Her önüne gelen İnegöl Köftesi üretemeyecek

İnegöl Köftesi ile ilgili coğrafi işaretin alındığını belirten İTSO Başkanı Uğurdağ, kanuni çalışmaların başladığına vurgu yaparak, ’’Artık İnegöl Köftesi tabelasını herkese astırmama ve ürettirmeme gibi bir hakka sahip olacağız" dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
24 Tem, 2019 / Çar 16:16 |
/ 4.117 Kez Okundu
| |
Dünya gazetesinde yer alan habere göre İnegöl Köftesinin artık ticari bir ürüne dönüşmesi gerektiğine dikkat çeken Uğurdağ, “İnegöl Köftesini İnegöl’de ve Türkiye’de herkes üretiyor ve İnegöl Köftesi satabiliyorum diyor ama bu köfte İnegöl Köftesi midir, içerisinde ne vardır, sunumu nasıldır? Bu konularda bugüne kadar yaptırım gücümüz yoktu ama kanuni çalışmalarımız başladı.

Artık İnegöl Köftesi tabelasını herkese astırmama ve ürettirmeme gibi bir hakka sahip olacağız. Sonraki süreçte de İnegöl Köftesinin ambalaj halinde gerek büyük marketlerde gerekse lokanta ve restoranlarda bizim kontrolümüzde satışını sağlayacağız” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
köfteci / 24 Tem, 2019 / Çar 17:32
Geçenlerde sosyal medyada .......... şuralıysak hergün .........yemiyoruz şeklinde bildirimler yapılıyordu. Bundan sonra sadece tabelada göreceğiz herhalde.