İlçe stadı 10 sene daha İnegölspor’un

İnegöl Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında İlçe Stadının İnegölspor’a bedelsiz tahsisi de kabul edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
11 Haz 2019 / Sal 11:59 |
/ 1.363 Kez Okundu
| |
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan İnegöl Şehir Stadyumu,  2018 yılında Kaymakamlıkta düzenlenen törenle 10 yıllığına ücretsiz olarak İnegöl Belediyesine devredilmişti. Stat meclis kararıyla 1 TL'lik sembolik bir bedelle İnegölspor'a verilmişti.  Stadyumun  sulama suyu giderleri, çimlerin bakımı, diğer müştemilatların bakımı ve özel güvenlik gibi 4 konusu var. Bu konuları büyük ölçüde İnegöl Belediyesi çözümlüyordu.
10 yıllık sürenin sona ermesinin ardından gözler Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İnegöl Belediyesi ve İnegölspor’a çevrilmişti. Konu önceki gün İnegöl Belediye Meclisi’ne geldi. 

İLÇE STADINI KİRALADILAR

Gündemin 11. Maddesinde yer alan ilçe stadının kiralanması konusu masaya yatırıldı. Başkan Alper Taban;  “İlçe Stadı Gençlik ve Spor Bakanlığımızın uhdesin de bir yer. Buranın tahsisinin önce biz alıyoruz, İnegölspor’umuzun kullanımına veriyoruz. Bedelsiz olarak İnegölspor’a tahsis ediyoruz. 10 yıllığına kiralıyoruz. Bakım ve onarımlarını biz yapacağız” dedi.
İlçe stadının 10 yıllığına belediye tarafından kiralanması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.