İMYO’dan KPSS Rehberlik Fırsatı

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Tolga Bahadır Şimşek, İMYO’nun kapılarının İnegöl halkına ardına kadar açık olduğunu belirterek, isteyenlerin KPSS tercih rehberliği konusunda kendilerinden yardım alabileceklerini ifade etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Şub 2017 / Çar 18:19 |
/ 371 Kez Okundu
| |

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve öğretim görevlisi Tolga Bahadır Şimşek, “Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu 2016-2017 bahar döneminde İnegöl Meslek Yüksek Okulu sosyal, kültür, sanat ve spor toplulukları olarak öğrenci arkadaşlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, İnegöl’ün yerel dinamikleriyle, Belediye ve tüm STK’larla beraber yapacağımız sosyal çalışmalar, kültürel çalışmalar ve projeler üzerine konuştuk. Geçmiş dönemlerde çok çarpıcı etkinliklerimiz oldu. Huzurevi, köy okulları, sanatsal ve spor etkinliklerimiz vardı. Bu sene de öğrenci arkadaşlarımızın gelişimleri için her alanda çeşitli seminerler, paneller, kültür gezileri, teknik geziler yapacağız. İnegöl yerelinde İnegöl Meslek Yüksek Okulu 96 yılından itibaren bu kentin bir markası haline gelmiştir. En önemli temsil mekanizmalarından bir tanesidir. Mesleki anlamda, teknik eğitim anlamında ortaya koymuş olduğu katkılarla, iş dünyasına verdiği destekle, sektöre verdiği ara eleman desteğiyle İnegöl Meslek Yüksek Okulu bu kentin önemli bir figürüdür. Sosyal topluluklarda ben Müdür Yardımcısı ve öğretim görevlisi Tolga Bahadır Şimşek olarak arkadaşlarımıza her zaman şu bilinci aşılıyorum; ben yok biz varız. Bütün etkinliklerimizi beraber gerçekleştireceğiz. Biz yol gösterici olacağız, rehber olacağız ve birçok noktada şehirle, kentle üniversitenin birleşmesi adına ortaya koymaları gereken katkıları olacaktır. Türkiye’de bazı yazarların ve şairlerin, üniversitede yapacakları sunumlarla ilgili Belediye ile yapmış olduğumuz işbirlikleri var. Bahar döneminde kültür gezilerine ağırlık vereceğiz. Kendi doğal çevremizde Oylat gezilerimiz devam edecek. Üniversitemiz kampüsünde yenileme çalışmaları söz konusu… Yıkılan binalar var. Belirli peyzaj çalışmaları yapılacak. İnegöl yerelinde geçmiş dönemlerde İnegöl Meslek Yüksek Okulu olarak YGS, LYS ve KPSS sınavlarıyla ilgili kariyer rehberliği gerçekleştirdik. Bunlar tarafımdan yapılıyor. Artık birbirimizi tanıyoruz, müthiş bir bütünleşmemiz söz konusu. Burada oluşturduğumuz sinerjiyle beraber İnegöl’ün yerel halkına da bu konuda katkı koymaya çalışıyoruz. En son devletin açıklamış olduğu 20 bin öğretmen alımı söz konusu. Bu 20 bin öğretmen alımında KPSS puanıyla birlikte mülakat sınavı süreci gerçekleşiyor. Öğretmenlik sınavına, mülakat sınavına hazırlanan arkadaşlarla burada birebir rehberlik, danışmanlık yapabiliriz. Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu’nun kapısı İnegöl halkına açıktır, öğrenci arkadaşlarımıza açık, İnegöl yerelinde okuyan, kariyer rehberliği ile ilgili bilgi almak isteyen, KPSS ile ilgili bilgi almak isteyen herkese kapımız açıktır. İnegöl Meslek Yüksek Okulu, İnegöl’ün bir markasıdır, İnegöl halkının hizmetindedir. Beraberce birçok sınav sürecini, kariyer sürecini aşabiliriz” ifadelerini kullandı.Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.