İNDAK eğitim seferberliğine hazır

İçişleri Bakanlığının 2021 yılını afet yılı ilan etmesiyle yıl sonuna kadar 51 milyon insanımıza afet farkındalık eğitimi verilecek.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
22 Şub 2021 / Pzt 08:23 |
/ 1.393 Kez Okundu
| |
6 yaş üstü ve 65 yaş altı 51 milyon insana kısa sürede ulaşma konusunda ADAD merkezlerinde AFAD gönüllülük eğitimini tamamlayan gönüllüler hafta sonları eğitmen eğitimine tabi tutuluyor.
 
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibinden Orhan Kılınç, Selma Kılınç, Mustafa Akarsu, Süleyman Ulusoy, Hasan Babür, Erkan Dilmaç, Zafer Alpaslan ve İsmail Kanık hafta sonu eğitimlerini tamamlayarak sonraki süreçte AFAD koordinesinde devam edecek İnegöl ilçesindeki resmi ya da özel kurumlardaki Afet Farkındalık eğitimlerinde görev alacaklar.
 
İNDAK başkanı Ömer Gürkan, bu haftaki eğitimlerle beraber 30 İNDAK üyesinin aldıkları bu eğitimi tüm İnegöllülere anlatmaya hazır olduğunu dile getirdi. Ömer Gürkan, yasakların bitmesini beklemeden bu haftadan başlayarak çevrimiçi de olsa İnegöl’deki hedef kitleye ulaşacaklarını ifade etti.
 
İnegöl Afet Farkındalık Eğitim Koordinatörü ve İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp KÖKSAL, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla yapılacak görüşmelerin ardından bir yol haritası çizileceğini ve velilerden başlayarak kısa sürede tüm İnegöl’e bu eğitimin verileceğini dile getirdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.