İNDAK eğitimlerine ara vermeden devam ediyor

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) yeni dönem eğitimlerini; “temel arama kurtarma” ve “temel arama kurtarma ekipmanları” başlıklarında sürdürdü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
18 Mar 2023 / Cmt 11:10 |
/ 23.282 Kez Okundu
| |
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK), yeni eğitim dönemi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Önceki akşam Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde “Temel Arama Kurtarma” ve “Temel Arama Kurtarma Ekipmanları” başlıklarında bilgiler verildi.

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal tarafından gerçekleştirilen eğitimde afet öncesi alınması gereken tedbirler ile afet esnası ve afet sonrası yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiler verildi.

Köksal’ın akabinde sahneye çıkan İNDAK Görevlisi Bahadır Volkan Şenol, arama kurtarma çalışmalarında kullanılan ekipmanları tanıttı. Şenol, ekipmanların kullanım alanlarını ve nasıl kullanılacağını aktarırken kullanım esnasında hassas bir çalışma gerçekleştirilmesi gerektiğini, afet esnasında yaşanacak bir ekipman hasarının çalışmaları ciddi manada sekteye uğratabileceğini de sözlerine ekledi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.