İnegöl Belediyesi ile sendika anlaştı

İnegöl Belediyesi arasında uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi bugün gerçekleşen toplantı sonrası anlaşma sağlanılarak masadan kalkındı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
09 Mar 2021 / Sal 20:02 |
/ 10.679 Kez Okundu
| |
İnegöl Belediyesi ile İnegöl Belediyesi işçileri arasında süren zam pazarlığı az önce sona erdi. Masadan mutabakat sağlandı.

Edinilen bilgilere göre bugün saat 13.30’da başlayan toplantı 19.30’da sona erdi.

6 saat süren toplantı sonrası İnegöl Belediyesi’nde çalışan bir işçinin en düşük maaşının 3 bin 865 TL olduğu en yüksek ise 4 bin 500 TL olacağı öğrenildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi ile İnegöl Belediyesi işçileri arasında gerçekleşen toplu iş görüşmesi sonrası basın açıklamasında bulundu.
Başkan Taban yaptığı açıklamada;“Verdiğimiz sözleri rabbim yerine getirmeyi nasip etsin. Anlaşma tüm kesimlere hayırlı olsun. Şuanda en düşük rakam 3 bin 850 TL civarında. Sözleşme sonuca bağlandı. Arkadaşlarımız sonuca bağlıyorlar. Arkadaşlarımız ilk bilgileri paylaştılar. Arkadaşlarımızın gözü dışarda kalmaması lazım. En iyi rakamları arkadaşlarım alması lazım ki en iyi performansı da ortaya koyuyor olsun. Benzer işi yapan arkadaşlarımızın aynı maaşı alması önemliydi. Aynı iki işi yapıpta farklı ücretler alan arkadaşlarımızın da motivasyonunu etkiliyordu.”
“Birde ağır iş kollarında bir takım farklar yerine getirilmesi gerekiyordu. Yemek hususunda en iyi ücreti veriyoruz. Arkadaşlarımız ile birlikte çok daha güzel projelere hizmet edeceğiz.”
 

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
ATA / 10 Mar 2021 / Çar 15:50
Kendinize oldu mu nasıl da para buluyonuz ... Hizmete gelince kasa da para bitti , belediye borçlu , yatırım yapamıyoruz diyorsunuz ....