İnegöl Belediyesi yemek TIR'ı deprem bölgesine gitti

Kahramanmaraş depremi sonrası İnegöl Belediyesi’nin oluşturduğu mobil aşevi, depremzedelere ve arama kurtarma ekiplerine sıcak yemek temini için yola çıktı. İnegöl Belediyesi Yemek Tırı AFAD koordinasyonunda Hatay’a hareket etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
07 Şub 2023 / Sal 10:34 | Son Güncelleme: 07 Şub 2023 / Sal 10:47
/ 4.287 Kez Okundu
| |
Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla yaşanan 2 büyük deprem sonrası tüm yurtta adeta seferberlik ilan edildi. Her kurum, her vatandaş kendi imkanları doğrultusunda deprem bölgelerine yardıma koşuyor. İnegöl Belediyesi de bu kapsamda ilk andan itibaren hem görevlendirdiği ekipler hem de yardım kampanyasıyla depremin yaralarını sarmak için mücadele ediyor. Yardım tırlarının ardından, İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan mobil aşevi hüviyetindeki yemek tırı da dün akşam yola çıktı.

AFAD KOORDİNASYONUNDA ADANA’YA GÖREVLENDİRİLDİ

AFAD koordinasyonunda hareket eden yemek tırı, Gastro İnegöl Mutfağının şefleri ile birlikte İnegöl Belediyesi’nin toplam 10 personeli ile Pazartesi gecesi yola çıktı. Yemek tırının Hatay’da görevlendirildiği, burada hem depremzedeler hem de arama kurtarma ekipleri için hizmet vereceği ifade edildi. Günlük 11 bin kişilik yemek dağıtılacak tır en kısa sürede bölgeye ulaşmak üzere gece aralıksız şekilde yol aldı. Gün içerisinde Adana’ya ulaşması bekleniyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.