İnegöl Belediyesi Zabıtasından Dilenci Operasyonu

İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyon düzenledi. İnsanların vicdanı ve duygularını kullanarak dilencilik yapan kişiler haklarında cezai işlem uygulandı.

10 Mar 2018 / Cmt 15:08 |
/ 3935 Kez Okundu
| |

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yardımı ve muhtaca el uzatmayı görev bilen vatandaşlarımızın vicdanı ve duygularını kullanarak haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Cuma namazı çıkışında İnegöl merkezinde bulunan camilerin çevresinde dilenerek vatandaşların duygularını istismar eden dilenciler, zabıta ekipleri tarafından önlendi.

13 DİLENCİ TEK TEK TOPLANDI
Yapılan operasyonda İnegöl’ün işlek noktalarında ve cami çevrelerinde dilendiği tespit edilen dilenciler, ekipler tarafından birer birer toplandı. Operasyon kapsamında 13 kişi yakalandı. Üzerlerinden çok miktarda para çıkan şahısların kendilerini acındırmak için yanlarında gezdirdikleri küçük çocuklar ise dikkat çekti.

CEZA KESİLİP TOPLADIKLARI PARALARA EL KONULDU
İnegöl Belediyesi merkez binada Zabıta Müdürlüğü’ne getirilen dilencilere, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince kişi başı 119 TL para cezası verilerek dilencilikten elde etmiş oldukları paralara da el konuldu.

Zabıta ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş bu gibi kişilere itibar edilmemesi hususunda ilçe halkına da uyarıda bulundu.

Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.