İnegöl Belediyesi'nden kar yağışı uyarısı

Kırsalda başlayan ve hava tahminleri raporlarında merkeze de düşmesi an meselesi olan kar yağışı öncesi İnegöl Belediyesi’nden uyarı ve bilgilendirme yapıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
30 Oca 2023 / Pzt 15:55 | Son Güncelleme: 30 Oca 2023 / Pzt 15:55
/ 8.261 Kez Okundu
| |
Hafta sonu kırsalda yağan kar yağışı, Meteoroloji’nin verdiği bilgiye göre hafta içerisinde ilçe merkezine de yağması bekleniyor. Servis ve halk otobüsleri güzergâhları başta olmak üzere ulaşımda sorun yaşanmaması, olumsuzluklara mahal verilmemesi adına İnegöl Belediyesi ekip ve ekipmanları ile birlikte karla mücadele çalışmaları için hazırda beklerken vatandaşların da hazırlıklı olmaları noktasında uyarıda bulunuldu.

184 PERSONEL VE 41 ARAÇ HAZIRDA
İnegöl Belediyesi tarafından yapılan uyarı açıklamasında, ‘’Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi adına geçtiğimiz aydan bu yana hazırlıklarımızı tamamlamış ve karla mücadele için kollarımızı sıvamıştık. Geçtiğimiz gün kırsalda başlayan kar yağışında herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Merkezde de bu akşam itibariyle kar yağışlarının başlayacağı haberi üzerine 184 personelimiz ve 41 aracımızla hazır olarak beklemekteyiz.’’‘’YOLDA KALAN ARAÇLAR GENELLİKLE YAZ LASTİKLİ’’
Karla mücadele esnasında yolda kalan araçların genellikle yaz lastikli olduğunu bildiren ekipler, ‘’ Kar yağışının ilk anından bu yana gereken tüm müdahaleler yapılacaktır. Daha önce karşılaşılan durumlarda yolda kalan araçlar genellikle yaz lastikli olduğu tespit edilmiştir. Bu konuda vatandaşlarımızın kış lastiksiz kesinlikle yolculuk yapmaması, kar zinciri noktasında hazırlıklı olmalarını önemle rica ederiz.’’ ifadelerine yer verildi.

ÇÖZÜM MERKEZİ HATLARI 7/24 HİZMETİNİZDE

Türkiye’nin en ulaşılabilir kurumu olan İnegöl Belediyesi, 153 ve 05301573000 WhatsApp Çözüm Merkezi hatları ile 7/24 İnegöllü vatandaşların hizmetinde olmaya devam ediyor. Olası yaşanabilecek durumlarda İnegöllü vatandaşlar Çözüm Merkezi hatları üzerinden İnegöl Belediyesi’ne ulaşabilecekler.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.