İnegöl Devlet Hastanesi’nde bina yetersizliği ve doktor eksikliği dikkat çekiyor

Nüfusu 300 bine dayanan ekonomisi ön plana çıkan İnegöl’de hastane ve doktor problemi her geçen gün artmakta. İnegöl Devlet Hastanesi’nde birçok bölüm doktor olmamasından dolayı kapanırken, birçok bölümde doktor eksikliğinden dolayı sağlıklı hizmet verememekte.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Tem, 2021 / Pzt 17:55 |
/ 10.562 Kez Okundu
| |
Adı il olacak ilçeler arasında geçen, nüfusu ve ekonomisi ile adından sürekli söz ettiren İnegöl, sağlık hizmetinde ise büyük sıkıntılar çekmekte.
Uzun vadede İnegöl’e yetmesi planlanan İnegöl Devlet Hastanesi binası artık yetmemeye başlarken, doktor, personel, ve bölüm eksikliğinden dolayı İnegöllülere kaliteli hizmet sunamıyor.

KEMOTERAPİ KAPANDI
2016 yılında dönemin AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in girişimleri ile açılan ve yüzlerce hastanın Bursa’ya gitmekten kurtaran kemoterapi bölümü Tıbbi Onkoloji Uzmanı Adem Deligönül’ün tayin istemesi sonrası kapandı.
İnegöl’de yaklaşık 800’e yakın hastanın faydalandığı bölümün kapanmasının ardından İnegöl’deki hastalar Bursa’ya gitmek zorunda kalıyor.

PLASTİK CERRAHİ YOK
Mobilyanın başkenti olarak anılan ve kesi olaylarının sürekli yaşandığı İnegöl’de plastik cerrahi bölümünün bulunmaması ise İnegöl’de Devlet Hastanesi’nin bir başka eksikliği olarak göze çarpıyor.

CİLDİYEDE DOKTOR KALMADI
Son olarak kapanan bir başka bölüm ise ciddiye bölümü oldu. Ciddiye bölümünde görev yapan tek doktorun izine ayrılması izin sonrası ise istifa edeceği öğrenildi.

PSİKİYATRİ YETERSİZ
Öte yandan İnegöl Devlet Hastanesi’nde bulunan psikiyatri bölümünde tek doktor bulunmasından dolayı hastalar randevu almakta sıkıntı yaşamakta.

KALP KRİZİ GEÇİREN BURSA’YA SEVK EDİLİYOR
Nüfusu 300 bine yaklaşan İnegöl’de kalp krizi geçiren hastalar, Devlet Hastanesi’nde anjiyo işlemi yapılamadığı için, acil serviste yapılan müdahalenin ardından Bursa’ya sevk edilmek zorunda kalıyorlar.

KBB YETERSİZ
İl olması için girişimlerinin yapıldığı ekonomisi ile adından söz ettiren İnegöl’de, İnegöl Devlet Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümünde sadece 3 doktor hizmet vermekte. Doktor sayısının az olması nedeniyle vatandaşlar randevu almakta ciddi sıkıntı yaşamakta.

BİNA YETMEMEYE BAŞLADI
2014 yılında hizmete giren İnegöl Devlet Hastane’nin binası, 7 yıl sonra artık yetmemeye başladığı öğrenildi. Otopark sıkıntısının da baş gösterdiği hastane, yeni bölümler açılsa bile bu bölümlerin hizmet vereceği odaların olmadığı öğrenildi.

PERSONEL EKSİK
Doktor eksikliğinin yanında İnegöl Devlet Hastanesi’nde temizlik, güvenlik ve tıbbi sekreter personeli eksikliği de dikkatlerde kaçmıyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Merve / 05 Tem, 2021 / Pzt 23:08
Çoğu doktor ayakta muayene ediyor yan taraflarindaki odalar boşu boşuna....
Yorumcu / 06 Tem, 2021 / Sal 11:17
Fazla kalabalık ve maalesef bu insanların büyük çoğunluğu toplumsal hayata uyum sağlayamayacak kadar da kaba. Sağlık personelinin burada görev yapmaktan kaçınmasının en temel sebebi budur.ve ne yazık ki bu konuda haklılar..
samet aybaba / 06 Tem, 2021 / Sal 16:45
İnegöl Spor Tesisleri yeri hastahane olsa ne güzell olur ek bina olarak çok müsait alan